Yüz Çerçeveleyen Saç Modelleri

Yüz Çerçeveleyen Saç Modelleri

Yepyeni bir stil olan göz hizanızdan başlayan yüzünüzü çerçeveleyen orta kesilmiş saç modelleri ne göz atın. En güzel silüeti seçerek kendinize alternatif oluşturun. Orta saç modelleri modasında çene hizasında veya omuz hizasında bir saç kesimi ile göz kamaştırın. Göz hizalarından sert bir kesim ile çeneye doğru inen saçlar yüzünüzde adeta bir çerçeve oluşturuyor. Eğer çenenizi sivri, yüzünüzü uzun veya şişman buluyorsanız bu tür bir çerçeveleme işlemi ile istediğiniz yeri kamufle edebilirsiniz. Saçlarınızın arkası küt kesilebilir, önleri uzun arkaları kısa saç kesimleri tercih edebilir. Kahkül kesimi deneyebilirsiniz. Modaya uygun kendi yüzünüze göre bir saç modelleri seçerek sizde gündemi takip etmiş olursunuz.

Yüzünüzü çerçeveleyen saç modelleri   Yüzü çerçeveleyen saç modelleri

Yukarıdaki yüzünüzü çerçeveleyen bob saç kesimleri günümüzün modern tasarımları arasındadır. Siyah ve kızılın bir birine kombine edilmesi ap ayrı bir hava yaratmış. Göz hizasından aşağıya yuvarlak gelen kesimin saç arkası ise boyun hizasındadır. Diğer sarı örneklerde ise önlerin tutamları çene hizasından biraz aşağıda tutularak çenenin yumuşaması sağlanmış. Saçlarımızın arka kısmı ise önlere göre daha kısa tutulmuş ve yılın modasına uyum sağlanmış. Önden bakınca bir nevi bob kesimi olan saç Victoria Beckham’la özdeşleşmiş bir model olarak göze çarpmaktadır.

gözlere düşen saç modelleri  yandan asimetrik saç kesimleri

Gözlere Düşen Saç Modelleri

Gözlere düşen tutamlar yüzünüzü yumuşatmaya yarar.  Yüzünüzü sivri, veya elmacık kemiklerinizi fazla mı çıkık buluyorsunuz? Gözlerinizi beğenmiyorsanız. Alnınızı fazla geniş buluyorsanız bu saç modelleri sizlere göre. Gözlere düşen tutamlar yüzünüzü yumuşatır. Alın kısmını dar gösterme de oldukça başarılıdır. Ayrıca göz kısmını kapattığından gizem yaratır. Gizemli merak uyandıran bir saç modeli olarak bilinir. 2012 yılında da çok fazla kullanılması beklenen tasarımların yarıştığı modeller arasında zirvede yeri hazırdır.

Asimetrik kesimler  yandan asimetrik

Yüzünüzü Çerçeveleyen Asimetrik Kesimler

Yine yüz çerçevenizi kapsayan önlerde asimetrik kesimler tercih edilen saç modelleri bu yılın modası. Platin saç rengi örneğini incelediğimiz de Asimetrik ve yumuşak kıvrımlı gözler önüne düşen tutamların yarattığı gizem ile sizde büyüleyici bir görünüm elde etmek istemezmisiniz? Kendi yüzünüzde deneyeceğiniz bu modeli mutlaka beğeneceksiniz. Diğer örnekteki her iki taradında tutamları eşit olarak asimetrik kesim tercihini görüyorsunuz. Saçların ön kısmına yandan kahkül modeli uygulanarak saçlarda bir hareket sağlanmış.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası