Yuvarlak Yüz Şekillerine Hangi Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekillerine Hangi Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekilleri için Hangi Saç Renkleri ve Saç Modelleri Uygundur?

Yuvarlak yüz şekilleri yüzü daha toplu gösterir. Buda şişmanlık işaretidir. Bu yüzden hanımlar ince görünmek istemektedirler bunun için de bazı saç modelleri ve saç renkleri bulunmaktadır. Yüzü daha ince göstermek için koyu saç renkleri kullanmak gerekir. Koyudan kast edilen siyah saç rengi değildir. Örnek verecek olursak saç renginizin en az bir ton açığını saçlarımızın tepesine uygularsak yüzü bir nebze daha ince göstermektedir. Başka bir yöntem ise; saçlarımızın uçlarına normal rengimizin bir iki ton daha açık saç boyasını uygulamaktır. Bu işlemde yüzü aşağıya çekerek yüzü olduğundan daha uzun göstermektedir. Buda yüzümüzü daha ince gösterir. Saç modellerinde ise de, kahkül modellerinden kaçınmamız gerekir. Çünkü kahkül tepede baskı oluşturduğundan zaten yuvarlak olan yüzü daha yuvarlak gösterir. Buda daha şişman gösterdiği anlama gelmektedir. Yüz şeklini daha ince gösteren modeller kullanmak son derece önemlidir.

Uzun saç modelleri sizler için uygun değildir. Kısa saç kesimleri daha uygundur çünkü kısa kesimler yüzü daha ince gösterir veya çene altında biten bir saç kesimi sizler için uygundur. Kısa kesimlerde kısa katlarda kullanabilirsiniz. Kısa katlar yüzünüzü inceltir. Bir diğer yöntem ise dalgalı saçlardır. Daha doğal göründüğünden dalgalı saçlar yüzünüzü dağıtmaktadır. Buda sizlerin yüzünü ince göstermektedir. Aşağıdaki örnekleri incelerseniz daha iyi anlatmak istediğimizi kavrayacaksınız.

yuvarlak yüzler için saç modelleri yuvarlak yüzler için saç renkleri

Yukarıdaki örnekte gördüğünüz kısa saç modeli üzerinde kısa katlar kullanılarak sert bir görüntü verilmiş fakat bu yüzü ince göstermek için oldukça başarılı olmuş. Diğer örnekteki saç resmini incelerseniz saçların uçlarına açık tonlarda röfle uygulanmış ve yüzü aşağıda doğru çeken bir görüntüm elde edilmiştir. Kıvırcık saç modelleri de bu konuda oldukça başarılıdır. Fakat siz uzun saç modeli kullanmak istiyorsunuz o zaman Cameron Diaz’ın saç modelleri ni inceleyeceğiz.

cameron diaz saç modeli cameron diaz

Cameron Diaz’ın yüz şekili yuvarlak, kullandığı saç modellerine bakarsanız genelde uzun saç modelini tercih ediyor. Zaman zaman kısa saç modeli de kullansa uzun saç modelleri kullanarakta yüzünü ince göstermeyi başaran ünlülerden. İlk örnekteki resimi incelediğinizde saç düzleştirme işlemi uygulanmış. Uzun saçlar düzleştirilerek aşağı doğru bir baskı oluşturulmuş buda yüzü aşağı doğru çekmeyi başarmış. Diğer örnekte ise yine bir uzun saç modelleri ile örneği görüyoruz. Burada ise kendi saç renginden daha açık bir saç boyasını saçların uçlarına uygulayarak yüzü yine aşağı doğru çekerek ince göstermeyi başarmış.

katie holmes saç modelleri many moore saç modelleri

Yukarıdaki örnekte Katie Holmes’in saç modellerini inceleyeceğiz. Gördüğünüz gibi Kısa bir bob kesimi tercih etmiş ve yüzü ince göstermekte oldukça başarılı olmuş. Bob kesimler yüzü daha ince göstermektedir. Uçları çeneye doğru yuvarlarsanız yüzünüz daha da ince görünecektir. Çenenizin altına doğru saç kesiminizi katlar halinde yaptırırsanız daha da başarılı bir sonuç alacağınızı unutmayınız. Diğer örnekte Mandy Moore göreceksiniz. Mandy Moore burada kabarık dalgalı saçları tercih etmiş. Saçlarınızı kabartarak yüzünüzün yuvarlaklığını azaltabilirsiniz. Dalgalı saçlar zaten ince görünümde iyi bir örnektir. Resmi dikkatli izlerseniz çene hizasındaki katları farkedeceksiniz. Çene hizasında başlayan katlarla doğal dalgalar yaratılmış. Aksi takdirde uzun saç modeli sizlere önerilemez. Fakat katlar ve dalgalar yüzün yuvarlaklığını gizlemekte oldukça başarılı olur. Dalgaların uzunluğu ise yüzün uzunluğunu artırmaktadır.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası