Yaz Orta Boy Saç Modelleri

Yaz Orta Boy Saç Modelleri

2012 yazının orta boy saç modelleri trendlerine hep birlikte göz atalım. Saçlarınızı güneşten korumayı unutmayın ve saçlarınızı sağlıklı tutabilmek için yaz günleri saçlarınızı kestirmenizi önermekteyiz. Uzun saçlara veda edin orta boy kesilmiş saçlara merhaba deyin. Yazın sıcağında plajda dolu dolu bir gün yaşıyorsunuz dolayısı ile saçlarınızda yıpranıyor. Sıcak, tuzlu su saçlarınızı maf ediyor bu yüzden uzun saç yerine orta boy saçlar daha mantıklı bir tercih oluyor saçlarınız için ise güneşten ve ısıdan korumak için saç spreyleri mevcut. Fazla güneş altında kalacaksanız bunları kullanmanız doğru bir karardır.  Aşağıdaki örnekleri incelerseniz yaz günleri için saç renkleri ve saç modelleri üzerine trend saçları sizlerle paylaşacağız.

bakır saç renkleri bakır tonları

Orta Boy Bakır Saç Renkleri

Bu sevimli modelimizin mükemmel bir bakır tonu ile göz kamaştırdığını görüyoruz.  Bu saç modelini uygulamak için ilk önce saçlarınızı nemlendiren kremler veya spreylerden kullanmanız gerekir. Çünkü yazın sıcağından nemli saç saçlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Raket bir fırça ile saçlarınızı fırçalayın ve kuru olduğuna emin olun. Saçlarınıza daha sonra elleriniz ile hacim verin. Saçlarınızı bir saç düzleştirici ile düzleştirin. Daha sonra saç uçlarını yuvarlak bir saç demiri ile yukarı doğru kaldırıyoruz. En son işlem olarak ta parlaklık veren saç spreyi kullanıyoruz.

Yüz Şekilleri ;  Kalp ve elmas şekilli yüzlere ve ince telli saçlara dahauygundur.
İpucu; Parmak uçlarınız ile saçlarınıza oval hareketler vererek hacim verin.

Genç Kız Saç Modelleri  Genç kız Saç Modelleri

Genç Kızlar İçin Saç Modelleri

Genç kızlar için hacimli, ışıl ışıl saçlar önerilmektedir. Yukarıda örneklerimize baktığınızda bir tanesinde platin ve sarı saçın kokteyli şeklinde uygulama yapılmıştır.  Platini gölge uygulaması muhteşem uygulanmış ve ön planda tutulmuş. Saçlara verilen dalgalar gençliği ateşlemiş ve saçların  dalgalı olması hacimi artırmış. Bu tür saç modelleri yapımında hafif bir jöle uygulayarak saçlarınızı sabitleyin ve ıslak bir görünüm elde edin. Bu sizi daha çekici yapacaktır. Daha sonra ışık veren bir saç spreyi uygulayın.

Yüz Şekilleri ve Saç Tipi; Her iki model içinde yuvarlak ve kalp şeklinde yüzler önerilir. Bu saç stilleri kalın ve orta telli saçlar için daha uygundur.
İpucu ; Saç uçlarınıza bir saç serumu uygularsanız daha parlak saçlara sahip olursunuz.

sarı saç modelleri  sarışın saçlar için modeller

Sarışın, İpeksi ve Parlak Saçları Deneyin!

ipeksi bir parlaklık veren, bebeksi yumuşaklıktaki saç modelleri bu yaza damgasını vuracak. Sarı saçlar her sezon olduğu gibi bu yazında moda saç renkleri arasındadır. Saçlara verilen hafif bukleler sizi daha çekici kılacak.

Nasıl Yaparız?

– Kuru saçlarınıza fön çekiniz ve yuvarlak fırça kullanınız.
– Düz bir saç demirine saç uçlarınızdan ortaya doğru dik bir şekilde bölümler ayırın. Saçlarınızın dalgalanmasına yarayacaktır.
– Hafifçe bir wax ile sabitleyin. Parlatıcı bir sprey uygulayın.

Yüz Şekilleri ve Saç Tipleri; Kare ve dikdörtgen yüz şekillerine önerilir. İnce telli saçlar için daha uygun bir modeldir.
İpucu; Ekstra dolgunluk istiyorsanız düz demir değil de kıvrık bir saç maşası deneyin.

Örgülü saçlar orta saç modelleri
Genç Kızlara Örgü Stilleri

Fransız örgüsü dediğimiz minik minik örgülerin saçların çok şık olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca saçlarınızda çiçek aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Bu modeli uygulamak için;

– Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir fön makinası ile kurutun.
– Düz Saç demiri ile saçlarınızı düzleştirin.
– Parlaklık veren bir saç spreyi uygulayın.
– Saçlarınızın her iki yan tarafına da minik örgüler yapın. Her iki tarafta iki veya üç adet ince minik örgüler oluşturun.
– Son olarak sabitleyici sprey uygulayın.

Yüz Şekilleri ve Saç Tipi; Her yüz şekline uygundur. Saç tipi olarak orta kalınlıktaki saçlar için model yapımı daha kolaydır.
İpucu; Örgüleri tel toka ile sabitlerseniz bozulma riski azalır.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası