Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Yüz şeklinizin saç modelleri ne göre farklı görünmesini sağlayabileceğini biliyormuydunuz? Uzun yüz şekillerini yumuşatmak için yuvarlak saç kesimleri en ideal seçimdir. Kahküller ile alın bölgesini daraltarak yüzünüzün birkaç cm daha kısalmasını sağlayabilirsiniz. Bob kesimlerde ise çene bölgesini kısaltabilirsiniz. Bob kesimlerde aşağı inen tutamlar ile çene ile istediğiniz gibi oynarsınız isterseniz geniş görünmesini sağlar isterseniz dar görünmesini sağlarsınız. Uzun yüz şekilleri için en ideal saç kesimi orta boy saçlardır. Ancak saçlarınız kıvırcık veya dalgalı ise uzun saçlarda sizlere yakışır. Eğer saçlarınızı kısa kesimlerden seçecekseniz üst kısımların katlı olmasına özen göstermelisiniz. Bob kesimlerde tercih orta boy saçlar olmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 Bob Saç Kesimleri

Bob kesimler klasiktir. Genelde çene hizasında yuvarlak veya oval şekilde biter. Bu sezon eğik uçlar oldukça modadır.  Türkiye’de ve dünya da oldukça popüler bir saç şekilleri olarak bilinir. Yüzünüzün uzun olmasından dolayı sizin için en doğru saç modelleri arasında bob stilleri gelir ve yandan eğri gelen boblar sizin yüzünüzün daha geniş ve daha kısa görünmesine yardımcı olur. Uzun yüzler için bob saç modeli olabildiğince kısa tutulmalıdır. Yüzünüze güveniyorsanız yan tarafı hacimli veya katlı yapabilirsiniz. Saçlarınızdaki dalgalar, ılımlı bukleler hareketli boblar için ideal modellerdir. Kısa bob tercihleri için ayda bir kez saç uçlarından aldırmak gerekir. Orta boy boblar 6 hafta da bir. Uzun boblar 2 ayda bir saçların uçlarından aldırması gerekir.

Yüz Şekillerine göre saç modelleri

 

 

 

 

 

 

Kahkül Saç Kesimleri

Kahkül kesimleri uzun yüzler için önermekteyiz. Uzun yüzlü bayanlarımız kahkül  kesimleri ile alınlarını kısa göstererek yüzünü yumuşatmada başarılıdır. Aynı şekilde geniş alınlara sahip bayanlarımız içinde kahkül kesimleri doğru tercihtir. Geniş alınlarını dar gösterebilir, kısaltabilirsiniz. Kahküller ile uzun yüz şeklinize 1-2 cm.lik bir avantaj yakalamanız mümkündür. Doğal görünümlü saçlarınız içinde yandan kahküller mümkündür. Topuz modellerde, dalgalı ve kıvırcık modeller de de kahkül veya perçemli saç modelleri yapılabilir.  Kahkül saç şekilleri uzun saçlarda daha etkileyici olduğu bilinmektedir.

uzun yüzler için saç modelleri

 

 

 

 

 

 

 Dalgalı ve Bukleli Saçlar Uzun Yüzler için İdealdir.

Dalgalar ve bukleler de uzun yüzünüzün yumuşamasını sağlamaktadır. Mesela, saçların dalgaları veya bukleleri yüzünüzün bir kısmını örtebilir. Yani saç tutamlarınızın yüzünüze düşmesi yüzünüzün uzunluğunu daha kısa göstermekte oldukça başarılıdır. Saçlarınızın dalgalı olması saçlarınıza bakım yapmanız anlamına da gelmektedir. Dalgalı saçlar hacimli olur ama güzel görünmesi için mutlaka saçlarınızın parlak ve canlı olması gerekir. Bunlar için mutlaka saç maskesi uygulamaları yapmanızı tavsiye ederiz. Hazır almanıza da gerek yok. Evde kolayca saçlarınıza doğal ürünlerden maske hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

Comments

  1. KADİR says:

    çok güzel modeller var.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası