Sarı Saç Renkleri ve İsimleri

Sarı Saç Renkleri ve İsimleri

Ülkemizde en çok kullanılan saç boyası sarı tonları olarak bilinmektedir. En çok aranan ve en çok rağbet gören saç boyası hakkında biraz sizi bilgilendirmek istedik. Sarı saç renkleri isimleri olarak altın sarısı popülerliğini korumaktadır. Bundan sonraki aşamada ise en çok tercih edilen renk bal tonları olarak görülmektedir. Daha sonra sırası ile karamel, platin, küllü sarı, light sarı, gölgeli sarılar, ışıltılı altın sarısı, koyu sarı dore, sarı dore bakır sırası ile devam eder. Rekabetin çok olduğu bir saç boyası rengi olduğu için firmalar adeta bir biri ile yarışarak yeni tonlar elde ediyorlar. Bu renklerde öncü olarak Loreal, Koleston, Igora Royal gibi firmaların ürünleri bulunmaktadır. Şimdi aşağıda bu renk tonlarını inceleyeceğiz.

sarı saç renkleri Altın sarı saç renkleri
Koyu Altın Dore Sarısı                        Light Sarı Dore

Kimlere Yakışır?

Soluk cilt rengine sahip olanlar platin, light sarı gibi tonları seçmelilerdir. Koyu cilt renk tonlarına sahip olanlar sarı bakır tonlarını ve bal saç renkleri ni tercih etmelilerdir. Sıcak ten rengine sahip olanlar yani Pembe, buğday, beyaz tenliler ise tüm sarı renkleri kullanabilirler. Bronz tenliler de koyu tonları tercih etmelilerdir. Saç rengi seçerken püf noktası ten rengimizdir. Saç rengimizin ten rengimiz ile bütünleşmesi önemli bir husustur.

Göz rengine gelince mavi, yeşil, çakır gözler için bütün sarı tonları uygundur. Kahve gözler için bal tonları, karamel tonları, koyu sarı tonları uygundur. Ela gözler için ise bal tonları mükemmel bir bütünlük sağlayan bir renktir. Fakat ela gözler ile karamel, altın sarısı gibi önemli saç renkleri de uygundur. Sarı saçları göz renkleri tamamlar bu yüzden sarı saç kullanmak isteyen bayanların en çok göz ve ten rengine dikkat etmesi gereklidir. Çünkü hassas bir renk tonudur. Her zaman bakımlı, havalı, sağlıklı, hacimli olmak zorundadır.

Bal Köpüğü Saç Renkleri Bal Tonları
Bal Köpüğü                                      Bal Tonları Saç Renkleri

Sarı Saç Renkleri için Bakım İpuçları

Sarı saçın bakımı zor gibi görülür. Aslında haksızda sayılmazlar. Çünkü sarı saçlara sahip iseniz, bakımlı bir saça da sahip olmak zorundasınız. Çünkü dikkat çeken bir renk tonudur. Parlak olması önemlidir. İpeksi bir görünüm kazandırılmalıdır. Eğer dalgalı ise bukle bukle olmalıdır. Uzun ise canlı ve hacimli olmak zorundadır. Sarı saç için doğal yollardan saç bakımı yapmak gereklidir. Saç boyamızında kalıcı olmasını istiyorsak tuzsuz renk koruyucu bir şampuan, tuzsuz bir krem, saç maskesi ve parlatıcı kullanmanız gereklidir. Bu tip sarı saçlar için renk koruyucu setler bulunmaktadır.

Saçlarınızı asla normal şampuan ile yıkamayınız.

Parlak görünmek için; Tuzsuz bir şampuanla yıkanır daha sonra kremlenir ve saç maskesi ile saçlarınızdaki ışık kuvvetlenir ve saçlarınızın parlamasına neden olur. Doğal yollardan üzüm sirkesi ile karıştırdığınız bir su ile saçlarınızı yıkarsanız saçlarınız canlı ve parlak olmaktadır.

Yumuşak İpeksi Görünümlü Saçlar için; Saçlarınızı yıkayıp duruladığınız suyu dökmeyin. Bu durulama suyunun içerisine elma sirkesi ekleyerek saçlarınızı bununla yıkayın. Göreceksiniz ki saçlarınız da hissedilir bir yumuşaklık olacaktır. Saç yumuşatıcı saç serumları, saç maskeleri de bulunmaktadır. Sarı saçlarınız için uygun saç modelleri bakınız.

Hafif Küllü Sarı saç Renkleri Bal Rengi gölgeli sarı saç renkleri
Hafif Küllü Sarı                           Bal Gölgeli Sarı Saç Renkleri

Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalısınız?

Saçlarınızda doğru ürünü kullanmak önemlidir. Örnek vermek gerekirse, sarı saçlar için üretilmiş saç maskesi, saç kremi sarı saç için şampuan kullanırsanız saçlarınızı daha canlı ve daha altın sarısı görülmesini sağlarsınız. Eğer sarı saçlara sahip iseniz mutlaka saç kremi kullanmak zorundasınız. Sıradan bir saç bakımı kremi bile faydalıdır. Sarı saçların doğru ph değeri olan şampuanla yıkamalısınız. Kepek önleyici şampuan asla kullanmamalısınız. Doğru şampuan ve doğru kremi seçerseniz sarı saçlarınız daha sarı olacaktır.

Yaz Aylarından Nasıl Korunmalı?

Brezilya fönü kullanabilirsiniz. Çünkü keratin taşımaktadır. Keratin saçlarınızı havuzdan ve sıcaktan korur. Sarı saçlarınızı havuzdan korumak için Sun protect losyonlardan sıkarak veya aktarlardan satın altığınız bir yağı saçlarınıza sürerek saçlarınızı koruyabilirsiniz. Çünkü havuzda klor bulunmaktadır ve bu klor sarı tonu yeşile çevirebilmektedir. Yaz aylarında deniz suyunu tercih etmelisiniz. Deniz suyu; saçlarınızın parlamasını ve saçlarınızın sarısının kuvvetlenmesini sağlar. Fakat denize de girerken saçlarınıza hafif yağ sürmelisiniz.

Doğal Sarı saç renkleri Doğal Görünümlü Sarı saç renkleri
Doğal Sarı Tonları Saç Renkleri

Daha fazla sarı saç renkleri için buraya göz atınız.

Comments

  1. özlem says:

    çok beğendiğim renk tonları var.

  2. gazma says:

    çok güzeller

  3. gazma says:

    ya bn avrıl lavın gın koyu sarı rengının adını istiyorum acill cumartesı dügünüm varda ondan lutfen ama lutfen yardm edn

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası