Oval Yüz Şekilleri için Saç Modelleri

Oval Yüz Şekilleri için Saç Modelleri

Saç modelleri seçerken yüz şekilleri en önemli etkendir. Bu yazımızda oval yüzler için hangi saç modelleri uygundur, hangileri uygun değildir bu konuya değineceğiz. Yüzünüz 1/2 tarafıda eşitse ovaldir. Oval yüz çok yönlü bir şekildir. Bu yüzden şanslı sayılabilirsiniz. Bir çok saç modeli sizlere yakışabilir. Size  Bob kesimi Uygundur çeneyi belirginleştirir. Uzun dalgalı saç lar hoş durmaktadır. Oval yüzlerde elmacık kemiklerini, gözleri, dudakları veya çene kısmını hangisi en güzeli ise onu göz önünde tutan bir saç modeli belirlemek gerekir.

1. Resimdeki örneğimizde Jennifer Aniston u örnek verdik. Uzun katlı elmacık kemiklerini ve çeneyi belirgin eden bir saç modellerikullanıyor. Muhteşem derecede yakıştığını söyleyebiliriz. Yüzü belirginleştirmek için en güzel saç modeli önlerin  ve arkaların yanlara göre daha kısa oluşudur. Saçların yan kısımları daha uzun önler ve arkalar daha kısa kesilir. Yüz ortaya çıkar.

 

Omuz hizasında saç kesimi uygundur. Oval yüzün güzelliğini omuz hizası modeller belirginleştirir şık ve modern bir görünüm verir. Dalgalı uzun saçlar en uygun modellerdendir. Sienna Miller bunun en belirgin özelliğini taşıtan bir ünlü olarak örnek verilebilir. ( Bkz .Resim 3 ) Saçlarınızın uçlarındaki dalgalar konik şeklinde olduğunda muhteşem bir görünüm veriyor.

Bob  Kesimleri; Doğal görünümlü ve bir o kadarda çarpıcı kısa bir bob kesimi size yakışır. Oval yüzlere modern doğal bir bob kesimi uygundur. Yüz yapınıza göre çenenizi beğeniyorsanız bu saç kesimini mutlaka denemelisiniz. Çeneyi ve dudakları belirginleştirir. Bunun için en iyi örnek Victoria Beckham’in saç modeli olacaktır. ( Bkz.Resim 4 )

Şarkıcı Pink’in saç modeli ise kısa kesimler arasında oval yüzü en belirgin gösterenler arasındadır. Bu stillede gözler iyice belirginleşir. Güzel gözlü kızlarımız bunu değerlendirmelidir. Bu tarz stillerde Saçlarınız sert görünümlü olması gerekir bu yüzden müthiş kısa ve sivri kesimleri tercih etmelisiniz. Bu sa modelleri en çok Rock ve Punk severler için uygundur. 
Oval yüzlerde Kakül Modelleri; Alnınız yüksek ise, gözlerinizi beğenmiyorsanız kaş hizasında  kesilmiş bir kakül modeli alnınızı ve gözlerinizi gizler. Kahküller sıcak fakat yüzü belirginliğini azaltan modellerdir.

 

Ayrıca oval yüzler için çok kısa yanların yapışık olduğu modeller uygundur. Bu tarz stiller doğal dalgalara sahip saçlara daha uygun bir kesimdir. Ayrıca bu modeller kare, kalp şeklinde yüz yapısına sahip bayanlarımız içinde müthiş derecede uygundur. Uzun boylu bayanlar için bu kesim uygun değildir. Bunlara örnek verebileceğimiz Natalie Portman, Halle Berry, ( Bkz. Resim 5 ) Audrey Hepburn verilebilmektedir.

Oval Yüzlü Bayanlar Cool Saç Renklerini Deneyin!

Mesela platin saç renkleri ni deneyin. Ama bunu seçerken cilt tonunuza göre seçim yapmanız gerekmektedir. Pembe ve açık cilt tonuna sahip bayanlara uygundur. Koyu cilt tonlarına sahip bayanlarımız uzak dursun.  ( Bkz. Resim 6 )
 
Kalın saç tellerine sahip iseniz uzun katlı kesimler tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda alnınız uzun ise oval yüzlerde alnı gizlemek doğru olandır. Paris  Hilton’un saç modeli bunun için incelenebilir. Alına doğru saçlar indirilebilir.

Kıvırcık Saçlara sahip iseniz saçlarınızı kesinlikle kısa kestirmeyin. Aksi takdirde Oval yüzlerde kötü bir sonuç karşınıza çıkar. Eğer ince telli saçlara sahip iseniz kısa kesimleri tercih edin.!

Aşağıda Oval yüzler için bir kaç adımda kısa saç modeli yapılışının videosu bulunmaktadır. Video anlatımı ingilizcedir. İzlemek isterseniz isterseniz tıklayınız.

Comments

  1. sevde says:

    benim yüzüm oval 12 yaşındayım yaz gedigine tatilde saçımı kesicem ama uzun küt kesim yakışırmı

  2. Shoe says:

    bende böyle bir şey arıyordum

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası