Sarı Saç Renkleri
Sarı Saç Renkleri ve İsimleri

Sarı Saç Renkleri ve İsimleri

Ülkemizde en çok kullanılan saç boyası sarı tonları olarak bilinmektedir. En çok aranan ve en çok rağbet gören saç boyası hakkında biraz sizi bilgilendirmek istedik. Sarı saç renkleri isimleri olarak altın sarısı popülerliğini korumaktadır. Bundan sonraki aşamada ise en çok tercih edilen renk bal tonları olarak görülmektedir. Daha sonra sırası ile karamel, platin, küllü sarı, light sarı, gölgeli sarılar, ışıltılı altın sarısı, koyu sarı dore, sarı dore bakır sırası ile devam eder. Rekabetin çok olduğu bir saç boyası rengi olduğu için firmalar adeta bir biri ile yarışarak yeni tonlar elde ediyorlar. Bu renklerde öncü olarak Loreal, Koleston, Igora Royal gibi firmaların ürünleri bulunmaktadır. Şimdi aşağıda bu renk tonlarını inceleyeceğiz.

sarı saç renkleri Altın sarı saç renkleri
Koyu Altın Dore Sarısı                        Light Sarı Dore

Kimlere Yakışır?

Soluk cilt rengine sahip olanlar platin, light sarı gibi tonları seçmelilerdir. Koyu cilt renk tonlarına sahip olanlar sarı bakır tonlarını ve bal saç renkleri ni tercih etmelilerdir. Sıcak ten rengine sahip olanlar yani Pembe, buğday, beyaz tenliler ise tüm sarı renkleri kullanabilirler. Bronz tenliler de koyu tonları tercih etmelilerdir. Saç rengi seçerken püf noktası ten rengimizdir. Saç rengimizin ten rengimiz ile bütünleşmesi önemli bir husustur.

Göz rengine gelince mavi, yeşil, çakır gözler için bütün sarı tonları uygundur. Kahve gözler için bal tonları, karamel tonları, koyu sarı tonları uygundur. Ela gözler için ise bal tonları mükemmel bir bütünlük sağlayan bir renktir. Fakat ela gözler ile karamel, altın sarısı gibi önemli saç renkleri de uygundur. Sarı saçları göz renkleri tamamlar bu yüzden sarı saç kullanmak isteyen bayanların en çok göz ve ten rengine dikkat etmesi gereklidir. Çünkü hassas bir renk tonudur. Her zaman bakımlı, havalı, sağlıklı, hacimli olmak zorundadır.

Bal Köpüğü Saç Renkleri Bal Tonları
Bal Köpüğü                                      Bal Tonları Saç Renkleri

Sarı Saç Renkleri için Bakım İpuçları

Sarı saçın bakımı zor gibi görülür. Aslında haksızda sayılmazlar. Çünkü sarı saçlara sahip iseniz, bakımlı bir saça da sahip olmak zorundasınız. Çünkü dikkat çeken bir renk tonudur. Parlak olması önemlidir. İpeksi bir görünüm kazandırılmalıdır. Eğer dalgalı ise bukle bukle olmalıdır. Uzun ise canlı ve hacimli olmak zorundadır. Sarı saç için doğal yollardan saç bakımı yapmak gereklidir. Saç boyamızında kalıcı olmasını istiyorsak tuzsuz renk koruyucu bir şampuan, tuzsuz bir krem, saç maskesi ve parlatıcı kullanmanız gereklidir. Bu tip sarı saçlar için renk koruyucu setler bulunmaktadır.

Saçlarınızı asla normal şampuan ile yıkamayınız.

Parlak görünmek için; Tuzsuz bir şampuanla yıkanır daha sonra kremlenir ve saç maskesi ile saçlarınızdaki ışık kuvvetlenir ve saçlarınızın parlamasına neden olur. Doğal yollardan üzüm sirkesi ile karıştırdığınız bir su ile saçlarınızı yıkarsanız saçlarınız canlı ve parlak olmaktadır. [devami…]

Karamel Saç Renkleri Kimlere Yakışır?

Karamel Saç Renkleri Kimlere Yakışır?

Bu yılın sıcak tonu karamel saç renkleri bir çok saç rengini tamamlayacak gölgeler için çok sık kullanılan bir saç boyası rengidir. Fakat 2012 yılında sırf gölge yansımalarında değil de saç rengi olarak karameli tercih edecek bayan çoktur. Karamel sıcak olarak tanımlanan cesaretli bayanların tercih ettiği dikkat çeken bir saç boyası rengidir. Yıllardır karamel tonları kahve ve sarı saçlar için gölge tercihi olmuştur. Fakat yeni trendlerde karamel saç renkleri ne sarı gölgeler, platin gölgeler tercih edilmektedir. Altın sarısı gölgeler ile göz kamaştırıcı bir saç rengine sahip olabilirsiniz. Karamel gölgeler yanar döner sarışın olarakta adlandırılır. Karamel saç renkleri tercih etmeniz tabiki cesaret eder bu yüzden kimlere yakışır sorusu akıllara gelir. Karamel tonlarının kimlerin kullanabileceği konusuna aşağıda değineceğiz fakat karamel tonlarını her cilt renginin kullanabilmesi için altın sarısı, kahve tonları, açık veya koyu sarı gölgeler ile kombine ederseniz cilt renginize göre bir ayarlama yapabilirsiniz.

Lindsay lohan karamel saç renkleri Miranda kerr karamel saç renkleri

Karamel Tonları Kimlere Yakışır?

Beyaz tenliler için kızıllık bulunan karamel tonları uygundur. Bronz ve buğday tenliler için karamel, altın sarısı gölgeli karamel tonları, açık renk gölgeler bulunduran tonlar uygundur. Koyu tenliler için kahve tonlarında gölgeler veya yansıtmalar bulunan karamel tonları uygundur. Karamel saç rengi bir çok yöne gölgeler ile çekilebileceğinden ten renginize göre bir gölge tercihi belirleyerek kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınıza ekstra bir ışık uygularsanız doğal sarışın diye tabir ettiğimiz saç rengi tonunu yakalamış olursunuz. Saç renkleri trendleri arasında bu yıl karamel ve bal tonları bulunmaktadır. Sizlerde bu iki tonu gölgeli olarak beraber kullanırsanız hem doğal hem farklı hemde göz alıcı bir saç rengine sahip olabilirsiniz.

Genellikle kısa ve orta boy saç modelleri için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak ten rengine sahip olanlar ve koyu göz rengine sahip olan bayanlarımız için gölge uygulaması kullanmadan da saç renginizi karamel olarak değiştirebilirsiniz. Sizlerin de karamelin büyüsüne kapılması için bir engel yok.

karamel tonları saç renkleri parlak karamel tonları

Hangi Saç Ürünlerinde Bulabilirsiniz?

Loreal Paris Caramel Kiss, Golden Sunset serisi, Garnier Nutrisse Line Serisi, Koleston saç boyaları ve Igora Royal boyalarında karamel tonlarının çeşitlerini bulabileceğiniz gibi gölgeli tonlar için de saç boyası serilerini inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Karamel tonlarının uygulaması çok kolay olmadığından bir uzman yardımı almanızıda şiddetle tavsiye [devami…]

Kadın Dünyası