Kızıl Tonları
Kızıl Kahve Tonları Saç Renkleri Trendleri

Kızıl Kahve Tonları Saç Renkleri Trendleri

Bu yılın en çok kullanılan renklerin başında kızıl kahve saç renkleri gelmektedir. Kahve tonları bu mevsimde de zaten en popüler renklerdendir. Yeni trendlerde kahve saç renklerinin içerisinde kızıl ışıltılar olanlar oldukça moda olmuşlardır. Kızılın aksine bu tonlarda makyaj yapmak şart değildir. Fakat tabi ki makyaj da yapabilirsiniz. Makyaj renklerini belirlemek için ise ten renginizi dikkate alacaksınız fakat kahve kızıl tonları için pastel tonları kullanmanızı tavsiye ederiz. Çok fazla pembemsi renkleri tercih etmeyiniz. Aşağıdaki örnekleri teker teker açıklayacağız fakat bir özet geçmek gerekirse; kızıl kahve tonları içerisinde kızıl ışıltılar bulunmaktadır. Fakat kahvenin daha az kızılın daha çok olan saç boyalarıda bulunmaktadır. Bu saç boyasının numarasına göre ayırt edilebilmektedir. Ten rengi olarak boyanın tonuna göre buğday, beyaz  ve bronz tenliler için uygundur. Bu bilgiyide aşağıda vereceğiz.

Kızıl kahve tonları  Kızıl kahve tonları saç rengi

Yukarıdaki örneklerimiz beyaz tenliler ve buğday tenliler için son derece uygundur. Makyaj tonlarınıda örnekler de göreceksiniz. Beyaz tonlarlar için kırmızı buğday tonlular için pastel renkleri uygundur. Bu saç renkleri uzun katlı saç modelleri ile çok iyi uyum sağladığı kanısındayız. Yumuşak, parlak renk olduğu için saç modelleri seçiminiz önemlidir. Bu yüzden yumuşak görünümlü saç kesimi tercihlerini yapınız. Parlak bir saç rengi olduğu için dalgalı modeller de çok güzel durmaktadır. Katlı ve dalgalı kesimleri bir arda denemenizi öneririz.

Kizil kahve tonları  Kızıl kahve saç renkleri

Gölgeli ve Işıltılı Yansımalar

Kızıl kahve’nin ışıltılı bir saç boyası olduğunu söylemiştik. Yukarıdaki örneklerde ışıltılı yansımaların ön planda olduğunu ve çok şık göründüğünü görmekteyiz. Bu saç boyaları için gölge renkleri uygulamaları yapılabilmektedir. Kahve kızıl tonlarına karamel ışıltılar çok uygundur. Alternatif olarak bal tonları da gölge renkleri olarak kullanılabilmektedir. Eğer [devami…]

Kadın Dünyası