Kahve Tonları
Doğal Kahve Saç Renkleri

Doğal Kahve Saç Renkleri

Doğal kahve tonlarında saç renkleri en çok kullanılan saç boyasıdır. Türk ırkının kendi doğal saçlarınında çok fazla bulunan kahve tonunun kullanımı ve bakımının kolay olması, günlük hayatımız da her türlü kıyafetle özdeşleşmesi kahve olmayan saçlarımızın da kahve tonuna boyamayı tercih ediyoruz. Doğal kahve tonlarında saç kırılması, elektriklenme gibi sorunlar çok fazla sırıtmaz. Saç renginiz bunları kamufle etmesini bilir. Aynı zamanda kış mevsimi için de ideal bir renk tonudur bunun dışında 2012 saç renkleri trendleri arasında doğal kahve tonları en üst basamaktadır. Çok sade bir renk tonu olduğundan ise makyaj gerektirmez eğer makyaj tercihiniz varsa naturel renkleri tercih etmeniz isabet olur.

2012 doğal kahve saç renkleri 2012 doğal kahve renkleri

Ten Renginize Uyumluluğu

Doğal kahveler bronz, buğday tenliler için en uygun seçimler arasındadır. Eğer açık bir ten rengine sahip iseniz bu sefer de bronz kahve saç rengi seçeneğini ön plana almalısınız. Ten renginize göre uygun kahve tonu bulabilirsiniz yada ten renginize uyum sağlaması için gölge veya saçlarınıza attırdığınız ışıklarla kahve tonları kullanabilirsiniz. Açık tenliler için daha koyu tonlarda kahveler daha uygundur. Şeftali renginde cilt tonları için ise dore kahveler önerilmektedir. Aynı zamanda kahve saç renkleri ne sahip bayanlarımızın doğal hareketli ve doğal bukleli saç modelleri kullanmasını önermekteyiz.

2012 kahve saç renkleri  Doğal kahve tonu

Kahve Tonları için Makyaj Önerileri

Fondoten’iniz ten rengine saydam olan tüm renkler uygundur.
Allık: Olarak bej tonları ve somon tonları tercih edilebilir. [devami…]

Açık – Koyu Kumral Saç Renkleri

Açık – Koyu Kumral Saç Renkleri

Kumral saç renkleri en zengin saç rengi tonlarından bir tanesidir. Açık ve koyu olmak üzere ikiye ayrılır daha sonra küllü kumral tonları ve dore kumral tonları olmak üzere alt iki gruba daha ayrılmaktadır. Sizlere bugün bunlarla ilgili örnekler vereceğiz. Kimlere yakışır? Nasıl bakım uygulanır detaylıca anlatacağız.  Aynı zamanda kumral saç rengini daha sonra her renge sokabilirsiniz. Çok açık renk tonlarına dahi boyayabilirsiniz. En çok tercih edilen bir saç boyası olduğunuda hatırlatmak isteriz. Genelde buğday ve esmer tenlilerin çok sık kullandığını ve çok yakıştığını bilmenizi isteriz. Masum ve bakımı kolay bir renktir. Makyaj gerektirmez ve abartı sevmeyen bir renk tonudur. Fakat makyaj yaptığınızda da itiraz etmez.

Koyu Kumral Saç Renkleri Işıltılı Kumral Saç Renkleri
Koyu Kumral Saç Renkleri     Işıltılı Kumral Saç Renkleri

Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Açık kumral bal köpüğüne dönük bir ton. Kumral ise kestane renklerine benzemektedir. Loreal, Koleston ve Wella nın zengin saç renkleri kataloğu mevcuttur. Bu konuda uzman bir kuaför tavsiyesi ile kendinize uygun olanı seçiniz. Çok güzel gölge renkleri uygulanır. Işıltılar göz alıcı olmaktadır. Kısacası kumral zengin çeşitleri olan bir malzemedir. Bakımı en kolay saç boyasıdır. Açtıkça rengi güzelleşir. Çünkü her boya yıkandıkça açmaktadır. Bakımı oldukça kolaydır. Eğer isterseniz papatya suyu ile açabilir daha farklı tonlar elde edebilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken renk koruyucu şampuan kullanmalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra koruyucu krem kullanınız ve sonra saçlarınızı durulayınız. Saç kremi saçlarınızda kalmamalı saç durulamasını iyice yapmalısınız.

Kumral saç renk tonları  Açık Kumral Saç Renkleri
Açık Kumral Tonları

Kimlere Yakışır?

Buğday tenliler, bronz tenliler başta olmak üzere hemen hemen her türlü cilt tonuna uygundur. Koyu tenliler için koyu kumral veya çikolata tonlarında yansımalar uygulayabilirsiniz. Açık tenliler için açık kumral veya açık renklerde gölgeler uygundur. Mesela kumral tonlu saçlarınıza sarı bal köpüğü gölgeler atmanız mükemmel sonuç almanızı sağlayacaktır. Bal [devami…]

Kestane Saç Renkleri

Kestane Saç Renkleri

Kestane saç renkleri, doğal görünümlü kahve  tonları segmenti içine giren göz alıcı renklerdir. Genelde tüm ten renklerine uyum sağladığı bilinmektedir. Bu yüzden bir çok bayanımızın rağbet ettiği saç boyaları arasındadır. Saç boyası firmaları açık ve koyu olmak üzere iki çeşit kestane tonlarında saç boyası piyasaya sürmüşlerdir. Fakat uzman kuaförlerde renk analistleri vardır bunlar bir kaç tonu karıştırarak kızıl kestane gibi içinde ışıltılar olan renk tonlarını elde edebiliyorlar. Kestane tonları nın en büyük özellikleri parlaklıklarıdır. Parlak ve canlı görünümli renk tonu olduğu için saçlarınız bakımlı olmalıdır. Mat bir kestane tonu saçları sağlıksız gösterir bu da hoşunuza gitmeyebilir.

Kestane saç renkleri Kestane saç rengi tonları

Doğal Boyalar Saçlarınıza Zarar vermezler

Kestane tonlarında saç boyası yapmaya karar verdiğiniz de saçlarınızda doğal boyalar kullanmanızı tavsiye ederiz. İçerisin de kimyasal olan her şey saçlara zarar vermektedir. Bunlara şampuanlar, boyalar ve saç kremleri de dahildir. Tabi hepsi zararlıdır demiyoruz bunun altını çizelim. Fakat bazı firmalar doğal boyalar çıkartmaya başladı bunların saça zararı minimum durumundadır.
Natural colors’un çıkarmış olduğu doğal boyalardan kestane tonlarının karışımı içerisinde kına, akasya kökü, sitrik asit gibi doğal maddelerden oluşmaktadır.

Doğal Kestane Saç Boyasının Özellikleri

– Her hangi bir yan etkisi yoktur.
– Doğal, saf ve amonyak içermez.
– Parlaklık etkisi vardır. Parlak saçlara sahip olursunuz. [devami…]

Kadın Dünyası