Kısa Saç Modelleri
Yaz Aylarında Kısa Kıvırcıklar

Yaz Aylarında Kısa Kıvırcıklar

Yaz aylarında kıvırcık saçlarınızı kısa kestirin. Doğal bir kıvırcık saçlara sahip iseniz yazın sıcağından hiç boşuna bunalmayın. Saçlarınızı kesin rahatınıza bakın. Uçuşan saç tellerini serbest bırakmak yerine saç spreyi kullanarak kıvırcıklarınızla bütünleşmesini sağlayın. Daha çekici ve daha kadınsı bir görüntü oluşturmaktadır.  Kısa saçlar için en güzel çözümlerden bob kıvırcık kısa saç modelleri oldukça gösterişlidir. Fakat kıvırcık saçlarınız için yaz aylarında nemlendirici krem kullanmanız gerekir  aksi takdirde saçlarınız kurur ve kıvırcık saçlarınız etkileyici özelliğini kaybeder. Özelliğini kaybeden saçlar için parlaklık veren saç serumları veya maskeleri kullanılabilir.

kisa-kivircik-saclarkisa-kivircik-sac-modelleri

 

 

 

 

 

 

 

Yuvarlak yüz Şekilleri için Saç Modelleri

Yuvarlak yüzler için kısa kıvırcık saç modelleri tercihlerinden en doğrusu bob kesimlerdir. Asimetrik boblar sizi olduğunuzdan daha çekici gösterecektir. Sağdan, soldan inen saç tutamları sivri ve asi kesim tercih edilmelidir. Çene hizasında kesime son verilmeli ve kadınsılığı ön planda tutmalıdır. Daha etkili örnekleri aşağıda da sunacağız. incelemenizi öneririm. Yukarıda ki örnekler doğal kıvırcıktır. Yüz şekline göre kesim tercih edilmiş, saçlara hacim kazandırılmış ve hoş bir görünüm yakalanmıştır. Bu modelin rahat ve spor olması açısından saç spreyi kullanılmış ve saç yukarı doğru hacimli bir hale sokulmuştur. Böylelikle saçlar yazın sıcağında sizi rahatsız edemeyecektir.

kalp yüzler için kıvırcık saç modelleri kalp yüzler için kıvırcık saç modelleri

 

 

 

 

 

 

 

Kalp Şeklindeki Yüzler için Kıvırcık Saç Kesimleri
Bir kalp şeklinde yüze sahip iseniz doğru yerdesiniz. Eğer saçlarınız doğal bir kıvırcık ise ne yapacağım diye düşünmeyi bir kenara bırakın. Yazın sıcağında buklelerinizden sıkılmak yerine fark yaratmayı tercih edin. Yaz için saçlarınızı ilk önce kısa kestirin. Tercihinizi dağınık boblardan yana kullanın. Saçlarınızı serbest bırakın ve özgürlüğün tadına varın. Saçlarınızı çene hizasından biraz daha kısa [devami…]

Kulak Üzerinde Saç Kesimi

Kulak Üzerinde Saç Kesimi

Yaz aylarının gelmesinin de etkisi ile kısa saçlara eğilim arttı. Son sezonlardaki moda olan saç kesimleri ile güncel moda saç kesimi modelleri ni karşılaştırdık. Değişen pek bir şey olmamasına karşın sizlere yeni sezonun kulak üstü kısa saç modelleri hakkında fikirler vermeye çalıştık. Kulak üstü kesimlerin seksi göstermesi, saç bakımı kolaylığı ve moda olan saçların çeşitleri kısa saçları cazip kılıyor. Bob kesimleri, pixie kesimleri, dağınık özgür saç modeli ve ters bob modelleri ile kısa saçlara yaza damgasını vuracağa benziyor.

kulak üstü kısa saçlar              pixie kısa saç modelleri

Pixie Saç Kesimleri


Kulaklarınızın üzerinizde pixie kesimleri ile iyi sonuçlar alırsınız. Romantik ve sevimli bir görüntü verebilmek için de oldukça doğru bir seçim olacaktır. Saçlarınızın yapısı düz ve kalın telli ise en doğru seçimlerden birisi olacaktır. Eğer saçlarınız ince telli ise o zaman saçlarınızda wax, sprey dondurucu vs. tarzı ürünler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda trend mekanlara, davetlere de rahatlıkla katılabilirsiniz. Modern kadınsı bir görünümde yakalamak için oldukça başarılı bir saç modelidir.

Bir çok ünlü bu saç kesimlerini tercih ederler. Bunlardan Rihanna, Michelle Williams ve Anne Hathaway bazılarıdır. Pixie Kesimler rahatlığı ile ön planda kısa saç tiplerindendir. Saç bakımı problemleri yoktur. Kısa zamanda şekil verebileceğiniz ve bakım [devami…]

En Güzel Kısa Saç Modelleri

En Güzel Kısa Saç Modelleri

Sizler için yayınladığımız en güzel kısa saç modelleri ni bir araya getirdik. Kısa saç modası hiç bitmez. Asimetrik kesimler, katlı kesimler, küt kesimler her zaman öne çıktığı gibi kahküller de son zamanlarda oldukça moda durumundadır. Dağınık stiller kısa saçları cazibeli yapmaktadır. Kısa saç modelinin kendinize yakışıp yakışmadığını belirlemeniz gerekir. Çünkü saçlarınızı kestirmek cesaretli bir iştir. Saçlarınızı kestirdikten sonra geriye dönmek zahmetli olabilir. Yüz şekliniz ve boyunuz saç modeli için önemlidir. Kısa saçlar kısa boylu bayanlara daha çok yakışmaktadır. Uzun boylu bayanlara kısa saç kesinlikle olmaz.

en güzel kısa saç modelleri en güzel kısa saçlar

 

 

 

 

 

 
 Yüz Şeklinize Göre Saçlarınıza Şekil Verin

Eğer yüz şekliniz yuvarlak ise saçlarınızı üstte örnekteki gibi asimetrik kestirebilirsiniz. Eğer yüz şekliniz oval ise saçlarınıza geriye doğru atmanız daha doğru bir işlemdir. Kısa saçlarınıza farklı dalga stilleri vererek daha hacimli ve çekici hale getirebilirsiniz. Eğer yüz şeklinizi biraz oval yapmak isterseniz saçlarınızda hafif bir bombe yapın. O zaman yüzünüzün şekli daha [devami…]

Kadın Dünyası