Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimi Fikirleri

Kısa Saç Kesimi Fikirleri

Bu sezon için kısa saç modelleri düşünenler sitemiz de bununla ilgili bir çok kısa saç kesimi trendi ile ilgili yazı bulabilecekler. Kısa saçlara çok rağbet olması bizi kısa saç örneği vermemiz için zorluyor. 2012 yılının  püf noktası parlak, canlı, hacimli saçlar. Saçlarınızın boyu kısa, orta veya uzun ne olursa olsun saçlarınız parlak ve sağlıklı görünüyorsa modaya uygun demektir. Modern ve yeni bir silüet ile güzellik yeteneklerinizi kullanın. Eğer cansız saçlara sahip iseniz kısa saç kesimleri ile bunlara veda edin. Yeniden uzayan saçlarınızın daha sağlıklı olacağını göreceksiniz. Zamanınız yoksa, zaman tasarrufu için kısa saçları tercih edin. Saçlarınız şekil almıyorsa kısa saçlar tam size göre.

kısa saç kesimleri fikirleri kısa saç kesimleri

Dağınık Kısa Saçlar

Dağınık ve doğal dalgalardan oluşan kısa saçlar her zaman moda. Doğal karmaşıklar elle dağıtılan saçlar her zaman daha çekici ve caziptir. Ellerinizle yarattığınız hacimler saçları daha havalı göstermektedir. Eğer yumuşak saçlarınız varsa sprey veya wax gibi saç şekillendiriciler kullanmanız gerekebilir. Yumuşak dokulu saçlar dağıtıldığında tekrar düzleşebilir. Saçların havalı görünümü ortadan kaybolabilir. Kendi tarzınızı oluşturabilmeniz için ise asimetrik şekiller tercih edin. insanların bakışlarını saçlarınızla çekin.

kısa saç kesimleri fikirleri  kısa saç kesimleri fikirleri

Dalgalı ve Katlı Kısa Kesimler

Eğer görünüş olarak dramatik değişiklikler yapmaya karar verdiyseniz dalgalı ve katlı kesimleri tercih edin. Kısa saçlarda dalgalar kat kat gelir ve hacim katar. Saçlarınızın daha sağlıklı olması açısından da dalgalar faydalıdırlar. Dalgalı saç modelleri yazımızı okuyarak daha geniş bir arşive [devami…]

Çok Kısa Saç Kesimleri

Çok Kısa Saç Kesimleri

2012 yılının başlarında kış mevsimi olmasına rağmen bu şık kısa saç modelleri çok fazla kullanıldığını görmekteyiz. Aslında yaz mevsimleri için ideal olan çok kısa kesimler, artık kış mevsiminde de gözde olmaya devam ediyor. Yeni trendler de kısa ve modernlik ilkesi baş gösteriyor. Çok kısa stiller aynı anda rut ve spor olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca saçlarınızda fark ve hacim isterseniz gölge renkleri deneyebilirsiniz. Çok kısa kesimlerde dağınık saç bu yıl moda olarak görülüyor. Profesyonel saç uzmanları mikro saç kesimleri, asimetrik kesimleri tercih ediyor ve makyaj stilleri ile bu modeller göz kamaştırıyor. Çok kısa saç modelleri nde bukle, dalga önerilmiyor. Genelde düz ve dağınık stillerin daha çok kullanıldığına işaret ediliyor.

çok kısa saç kesimleri Çok Kısa Saç Modelleri

Kısa Saçlarda Renk Kombineleri

Çok Kısa Saç Modelleri için kışın kızıl, bakır, mor yansımalı saç renkleri daha çok tutulmaktadır. Kış mevsiminde çok açık renkler kullanılmasa da bu modeller ile açık sarı, platin gibi saç renkleri çok yakışmaktadır. Şık kısa saçlarınızı çeşitli renklerden kombine edebilir, röfle ve gölgeler kullanabilirsiniz. Bu saç stillerin de balyaj modelleri de uygundur. Havalı, modern kesimler ile asimetrik olan uçların farklı renklerle kombine edilmesi yine son derece doğru bir karardır.

çok kısa sarı saç modelleri Kısa saçlarda renk kombineleri

Yukarıdaki yumuşak tarzlarda saçlara oval saç kesimler ile köşeli yüz çerçevesini belirginleştiren stiller uygulanmış. Saç uçlarına farklı renk [devami…]

Orta Kesilmiş Saç Modelleri Trendleri

Orta Kesilmiş Saç Modelleri Trendleri

Ne uzun ne kısa, en çok tutulan orta boylarda kesilmiş saç modelleri trendleri. En zengin içeriğe sahip olduğunu söylesek yalan söylememiş oluruz. Yeni trendlerde en ço çekicilik ve güçlülük ön planda tutulmuş. En güncel modelleri inceleyerek sizlere yardımcı olmak amacıyla örnekler sunacağız. Orta kesimler zengin olduğu için her yüz şekline göre farklı çekici modeller tasarlanabiliyor. 2012 yılının trendleri Katlı Orta Saç Modelleri olarak biliniyor. Bilindiği üzere katlı kesimlerin saçlara hacim kattığı kanıtlanmıştır. Hacimli saçlara sahip olmak isterseniz sizlerde katlı kesimleri tercih etmelisiniz. ince telli veya az saç teline sahip iseniz katlı kestirerek hacimli gösterir saçlarınızı daha fazla görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Orta Saçlarda Asimetrik Kesimlerin Büyüsü

Saçlarınızda fark yaratmak istiyorsanız çeşitli farklı kesimleri uygulamanız doğru bir işlem olabilir. Örnek verecek olursak asimetrik farklı tarzlar deneyebilirsiniz. Yukarıdaki sağ tarafta bulunan sarı saç renkleri ne sahip örnekte uçlara doğru saç sivrilerek dikkat çekilmiş Oval yüz şekillerine göre uygun bir modern kesim uygulanarak farklı bir tarz yaratılmıştır. Bir diğer örnekte ise saçların arkası kısa tutularak önlerden ve yanlardan saçlar daha uzun tutulmuş. Önler orta boy iken yanlar omuz hizasında ve asimetrik olarak oval şekilde kesilmiş yine değişik bir tarz yaratılmış. Ten rengine göre ise de [devami…]

Kadın Dünyası