Kızıl Kahve Tonları Saç Renkleri Trendleri

Kızıl Kahve Tonları Saç Renkleri Trendleri

Bu yılın en çok kullanılan renklerin başında kızıl kahve saç renkleri gelmektedir. Kahve tonları bu mevsimde de zaten en popüler renklerdendir. Yeni trendlerde kahve saç renklerinin içerisinde kızıl ışıltılar olanlar oldukça moda olmuşlardır. Kızılın aksine bu tonlarda makyaj yapmak şart değildir. Fakat tabi ki makyaj da yapabilirsiniz. Makyaj renklerini belirlemek için ise ten renginizi dikkate alacaksınız fakat kahve kızıl tonları için pastel tonları kullanmanızı tavsiye ederiz. Çok fazla pembemsi renkleri tercih etmeyiniz. Aşağıdaki örnekleri teker teker açıklayacağız fakat bir özet geçmek gerekirse; kızıl kahve tonları içerisinde kızıl ışıltılar bulunmaktadır. Fakat kahvenin daha az kızılın daha çok olan saç boyalarıda bulunmaktadır. Bu saç boyasının numarasına göre ayırt edilebilmektedir. Ten rengi olarak boyanın tonuna göre buğday, beyaz  ve bronz tenliler için uygundur. Bu bilgiyide aşağıda vereceğiz.

Kızıl kahve tonları  Kızıl kahve tonları saç rengi

Yukarıdaki örneklerimiz beyaz tenliler ve buğday tenliler için son derece uygundur. Makyaj tonlarınıda örnekler de göreceksiniz. Beyaz tonlarlar için kırmızı buğday tonlular için pastel renkleri uygundur. Bu saç renkleri uzun katlı saç modelleri ile çok iyi uyum sağladığı kanısındayız. Yumuşak, parlak renk olduğu için saç modelleri seçiminiz önemlidir. Bu yüzden yumuşak görünümlü saç kesimi tercihlerini yapınız. Parlak bir saç rengi olduğu için dalgalı modeller de çok güzel durmaktadır. Katlı ve dalgalı kesimleri bir arda denemenizi öneririz.

Kizil kahve tonları  Kızıl kahve saç renkleri

Gölgeli ve Işıltılı Yansımalar

Kızıl kahve’nin ışıltılı bir saç boyası olduğunu söylemiştik. Yukarıdaki örneklerde ışıltılı yansımaların ön planda olduğunu ve çok şık göründüğünü görmekteyiz. Bu saç boyaları için gölge renkleri uygulamaları yapılabilmektedir. Kahve kızıl tonlarına karamel ışıltılar çok uygundur. Alternatif olarak bal tonları da gölge renkleri olarak kullanılabilmektedir. Eğer gölge rengi uygularsanız her türlü ten rengine uyum sağlar. Bu da bir avantaj olarak görülebilir. Biraz daha koyu olmasını isterseniz bronz bakır tonları gölge attırmanızı öneririz.

kahve kızıl saç renkleri Kızıl kahve saç rengi

Kimler Kızıl Kahve Tonlarını Kullanabilir?

Daha önce de buğday, beyaz ve bronz ten renklerini saymıştık. Bunlardan ton farklılıklarına göre seçim yapmalısınız. Eğer özel bir gün için tercihte bulanacaksanız makyajınız ve kıyafetinizin renginide göz önünde bulundurmalısınız.
Buğday; Kızıl kahve tonunu kullanabilir. Kızıllıkları ışıltılı veya yansımalı olabilir. Saçlarına her türlü gölge rengi uygulayabilir. Eğer kahve kızıl tonları seçerseniz. Son derece uyumlu bir ton tercihi yapmış olacaksınız.
Beyaz; Kızıl ışıltıların fazla olduğu saç boyaları tercihini yapınız. Gölge uygularsanız bakır tonlarında gölgeleri tercih etmelisiniz. Makyaj renginiz kırmızı ve pembe tonları olabilir. Saçlarınızı çok koyu renklere boyamanızı tavsiye etmeyiz. Kahve kızılı tercih ederken gölge ile birlikte kullanmanız daha doğru olmaktadır.
Bronz; Kahve kızılın koyu tonlarını tercih etmelidirler. Kızıl ışıltıları asgari düzeyde tutarak makyaj rengini ise pastel tonlardan tercih etmelidirler. Gölge tercihleri karamel veya bal tonları olmalıdır.

Hangi Saç Boyasını Kullanmalıyız?

Loreal Paris’in  Kadife Kahve tonları, Wella Koleston naturals serisinin 4/6 numaralı boyaları ve Igora Royalin saç boyaları arasında kahve kızılın çeşitli tonları bulunmaktadır. Saçınıza uygun olan saç boyası hangisi ise bunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Comments

  1. merve says:

    farklı birşeyler dene bence, değişiklik her zaman iyidir :)

Trackbacks

  1. Doğa Aksu diyor ki:

    saçlarımı her zamna gölge yapıyorum. bu sefer vazgeçeceğimi düşünüyorum. fakat yine gölge modellerine bakmadan edemiyorum. acaba yine gölge yaptırsam da renk kombinizasyonlarını mı değiştirsem?

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası