Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlara sahipseniz sizlere bir kaç ipucu vermek istedik. Kıvırcık saçlı iseniz saçlarınızam kısa kesimler yapmayı tercih ediniz. Uzun saçlardaki bukleleri bakımıda zordur. Şekil vermeside zordur. Uzun saçlardaki bukleler saçlarınıza boşuna bir ağırlık verir. En uygun kesimlerin kısa saç modelleri olduğunu unutmadan saçlarınızı kestirin.

Kıvırcık saçlara sahip çoğu bayan düz saçlıları kıskanmaktır. Çünkü bakımı zordur, model bulması daha zordur. Saçlarınızı çok uzatamazsınız. Tabi teknoloji geliştikçe sizler içinde alternatifler çıkıyor. Artık kalıcı fön olan brezilya fönü denilen keratin ile saç düzleştirme yöntemleri ile kıvırcık saçlarınızdan kurtulabiliyorsunuz. Brezilya fönü çektirdiğinizde 5-6 ay kalıcılığı vardır. Veya günlük olarak elinizde saç düzleştirici ile dolaşıyorsunuz. Saçınıza her gün saç düzleştirme işlemi yapıyorsunuz o zamanda saçlarınız hergün yüksek ısı ile temas ettiğinden saçlarınız bakımsız, mat, kırıklar halinde bir saça dönüyor.

 

Kısa Saç Modelleri tercih ederseniz saçlarınıza bakım uygulamanız da kolay olacaktır. Saç modeli alternatifiniz de çok olacaktır. Saçlarınızda ki buklelerin nemli kalması sizin için bir avantajdır. Kuru havalarda saçlarınız cansız görünür. Klima teması halinde saçlarınız kurur ve cansız mat bir görüntü alır. Bu yüzden saçlarınızda nemli tutan bir saç kremi olması gerekmektedir.
Saçlarınıza haftada en az bir kez saç maskesi uygulamanız gerekir. Aksi takdirde saçlarınızın nemli kalması zorlaşır ve saçlarınız doğal etkenkerden dolayı kurur.

 

Fön Makinası Kullanın. Saç Fırçası Kullanmayın!

Saçlarınızı düzleştirmek için saç düzleştirme maşasından çok fön makinasını tercih edin. Fön makinası saçlarınıza daha az zarar vermektedir. Saç maşası ısı oranı daha yüksek olduğundan saçlarınızın matlaşması, sağlıksız bir görünüm alması, kırıkların çoğalması daha çabuk olmaktadır. Fırça yerine saçlarınızı şekillendirirken parmaklarınızı kullanın. Doğal kıvırcık olan saçlarınızın bukleleri fırçalar ile koparak dökülmektedir. Aynı zamanda saçlarınızdaki kırık oranı çoğalmaktadır. Parmaklarınızla doğal hareketlerle şekil verdiğinizde saçlarınız zarar görmemektedir. Parmaklarınızla saçınızı tararken saç diplerinize masaj yapın. Saçlarınızı düzleştirmeye zaman bulamadığınızda saç bandı kullanın. Saçlarınızı daha derli toplu göstermede oldukça başarılıdır. Saçlarınıza zeytinyağı ile maske uygulayın. Bu saçlarınızı nemli tutmada yardımcı olacaktır. Sülfat içermeyen saç şampuanları tercih edin.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası