Kıvırcık Saç Modelleri Çeşitleri

Kıvırcık Saç Modelleri Çeşitleri

Bazılarımız kıvırcık olmaz ister, bazılarımız ise kıvırcıktan kurtulmak ister. Bugün konumuz kıvırcık saç modelleri ve çeşitleri. Saçlarımız kıvırcık ise ne gibi modeller yapabiliriz onları kısaca inceleyelim. Nasıl olmak istersiniz? Romantik bir kıvırcık, hacimli bukleler, yumuşak bir görünüm. Kıvırcık saçlardan kurtulmanın da bazı formülleri vardır. Bunlar ise bir saç düzleştirici, bolca saç jölesi veya keratin ile kalıcı saç düzleştirmesi yapmanız bir çözüm yolu olabilir.

Modern Bob Saç Kesimleri

Kıvırcık saçlarınızı kısa kestirmek istiyorsanız bob kesimleri tercih edilebilir. Çok modern ve şık bir saça sahip olabilirsiniz. Örnekteki altın sarısı saç rengi üzerine modern bir bükülme ile gece ve gündüz kullanabileceğiniz güzel bir stil yaratabilirsiniz. Bir saç düzleştirici kullanarak gevşek dalgalara sahip olabilir etkileyici bir bob kesimi ile saçlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Saçlarınız da yarattığınız bukleleri sabitlemek için dondurucu sprey kullanınız.

kıvırcık bob saç kesimleri  Modern bob saç kesimi

 

 

 

 

 

 

Romantik ve Retro Kıvırcık Kesimleri

Romantik bir hafta sonu için veya duygusal bir saç kesimi için aşağıda örnek verdiğimiz kıvırcık saç modelleri çok uygun. Yumuşak görünümlü bu bukleleri difüzör kullanarak yaratabilirsiniz. Saç maşası ile saçlarınızı hafifçe kıvırın ve uygun bir bukle yapın. Daha sonra saçlarınıza dondurucu saç spreyi sıkarak saçlarınızı sabitleyin. Orta boy saçlar için ideal bir saç kesimidir. Her yüz şekline uygundur.

Retro kesim ile eski hayallerinize dönün. Raket fırça yardımı ile yumuşak görünümlü dalgalar yaratın. Saçlarınız kuru iken fön çekin ve raket fırça ile saçlarınızı dalgalandırın. Saç kıvırmak için saç maşası kullanın ve hafifçe sıkıştırdığınız saçları çevirerek maşadan serbest bırakın. Hafif dalgalı bir saç modelleri yaratmış olacaksınız.

retro kıvırcık saç kesimleri  romantik kıvırcık saç modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Çilek Renginde Dalgalar ile Çevrenizdekileri Büyüleyin!

Sarışın gölgeler ile çilek tonlarında karamel saç renkleri hafif dalgalar ile büyüleyici bir dalgalı saç modelleri ne sahip olabilirsiniz. Saçlarınız da pürüzsüz bir düzey için ilk olarak saçlarınıza fön çektirin. Daha sonraki aşamalarda ise orta kalınlıktaki bir saç maşası ile saçlarınızı sarın bir kaç saniye bekletmeyle hafif çevirerek serbest bırakın. Saçlarınız da hafif bir dalgayaratmış olacaksınız. Aynı zamanda kalp şekli ve yuvarlak yüz şekillerine daha uygun bir saç modeli yaratmış olursunuz. Saçlarınızı daha dolgun göstermek isterseniz bukleleri ters yönde çevirerek yaratın.

Çilek Sarısı Saçlarda Dalgalar   kıvırcık dalgalı saç modelleri

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası