Kısa Saçlarda Farklı Kahkül Modelleri

Kısa Saçlarda Farklı Kahkül Modelleri

Kısa Saç Modelleri için farklı kahkül modelleri mercek altına alındı. Yandan kahkül kısa saçlar için en belirgin kullanılan stil olarak gözlemlendi. Kısa ve uzun kahküller harici yandan yapılanlar çok moda. Bunların dışında katlı kahküllerde bayanların gözdeleri arasında. Kahkül modası hiç geçmez. Yıllardır sevilerek kullanılır. Bohem ve bebeksi kahkül ismi verilenler katlı ve kısa saçlar için tercih edilenler arasındadır. Aynı zamanda bu tarz saç kesimleri yüzünüzün bir kusurunu da gizmeleye yarar veya tam tersi yüzünüzün güzel gördüğünüz bir kısmını belirginleştirme içinde kullanılabilir. Kahkülün alternatifi ise de perçemli saç modelleri dir. Bunlarda en az kahkül kadar popüler saç kesimleri arasındadır.

Bebeksi Kahkül Modelleri  Bohem Kahkül Modelleri
         Bebeksi Kahkül                      Bohem Kahkül

Uzatmak Kolay fakat Kestirmek Daha Zor

Kahkülleri uzatmak kestirmekten daha kolaydır. Ya kat kat kestirerek kurtulcaksınız ya ortaları aldırıp yanları tokalarla tutturarak yavaş yavaş kestirip kurtulcaksınız.  Bohem ve bebeksi kahküllerde bunlardan kurtulmak daha kolay olmaktadır. Bohemler düzensiz dağınık olduğu için farklı bir stil oluşturmuştur. Gençlerin rağbet gösterdiği havalı bir modeldir. Bebeksi kahküller ise daha çok yana atılanlardardır. Bunlarda düzensiz ve hafif katlı şekillerdir. Klasik kahküle yakındır. Alnın bir bölümünü kapatmaktadır.
Hafif katlı kaç hizasına kadar olanlar ise klasik diye tabir edilen kahkül modelleri dir. Bunlar genelde geniş alınları kapatmak için ideal saç kesimleridir.

Katlı Kahkül Modelleri  Katlı Kahküller

Katlı Kahkül Modelleri

Katlı olanları en çok kullanılanlarıdır. Yüzüde en güzel gösteren, belirginleştiren, istenildiği zaman alnı küçük gösteren daha modern ve güzel saç modelidir. Kaşların biraz daha altında olanları 2012 yılın modası. Bir çok ünlü tarafından da kullanılmaktadır. Okulda öğrencilerin de göz bebeği olarak bilinir. Her saç rengi ile uyum sağlamaktadır. Alnı geniş olanlara da uygundur. Dar olanlara da uygun bir kesimdir.

Kahkül Saç Kesimleri  Kahkül Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri

Kısa saçlar için yüz şekline göre modelleri belirlemek istedim. Küçük alına sahip iseniz alnınızı belirginleştirebilirsiniz. Eğer alnınız geniş ve bühyük ise bu seferde kamufle etmeniz gerekir. Geniş ve yüksek alına sahip bayanlar için dağınık bohem kahküller tavsiye edilir.

Oval Yüzler için kaş hizasında olan kahkül modelleri tavsiye edilir. Kalp şeklinde yüzler için ise asimetrik kesimler tercih edilmelidir. Yuvarlak yüzler için küt ve kaş üzerine bir kahkül seçilmelidir. Kare yüzlere dikkatli ve özenli bir kesim tercih edilmelidir. Bu tip yüzlerde gözler ön plana çıkmaktadır.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası