Katlı Saç Kesimi Modelleri

Katlı Saç Kesimi Modelleri

Günümüzde katlı saç kesimi modelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Yüz çerçeveleme, kusur kapatma, hacim katma gibi olanakları olan güzel katlı saç modelleri için muhteşem seçenekler vardır. Katlı kesimleri her yaşta kullanabilirsiniz. Düz saçlar için hacim kazandırabilir, bukleli saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Kat kat saçlar her saç yapısına, her saç rengine uygun stillerdir. Aslına bakarsanız saçlarda katlar şarttır. Saç uzunlukları arasında geçişler için katlar mecburidir. Kat kat saçların görünümü dışında saçlar için çok yararı vardır. Örnek verecek olursak cansız bir bukleyi katlar canlandırır. Ağır saçlarınızı hafifletir. Kalın saç telleri için idealdir. Saç tutamlarını yumuşak düşmesini sağlar. Kısa kesimli saçlarda ince telli saçlar için muhteşem görünümler kazandırır.

Katlı kesimi modelleri sarı katlı saç modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Katlı Saçlarda Sonbahar Renkleri 

Bu sonbaharın renkleri arasında kızılımsı kahverengi saçlar ön plandadır. Katlı modeller ile de oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Yukarıda ki kızıl kahve oldukça şık ve modern bir saç rengi olarak bilinir. Zengin, cesur bir saç kesimi olan bu model katlar omuz üzerine düşüyor. Katlar saçları yumuşak görünümlü ve fantastik bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Bu modeli saçlarınıza uygulamak için önce saçlarınızı yıkayın ve bir fırça yardımı ile saçlarınızı geriye doğru saç uçlarından çevirin. Hafif bir saç spreyi uyguladığınızda saçlarınız sabitlenmiş olur. Saçlarınızı çok düz bırakmayın. Saç uçlarından mutlaka kıvırın.

Katlı Orta Saçlar Orta boy katlı saçlar

 

 

 

 

 

 

 

 

Orta Boy Katlı Saçlar 

Orta boy saçlarda tamamen trend modeller var. Keskin kesimlerde yüzü çerçeveleme stilleri oldukça moda durumda. Yukarıdaki yumuşak görünümlü katlı saçlar çok şık ve modern. Renkleri kış ve sonbahar mevsimi için uygun bu sezonun moda tonları seçilmiş. Nemli bir geniş ağızlı tarak ile tarayarak, fön makinesi ile saçları hacimlendirin. Bu modeller daha çok oval yüz şekline sahip bayanlar için idealdir. Saçlarınızı fönlemeden önce saç diplerine sabitleyici sürmeniz saçların hacimli ve modelin  bozulmaması için iyi bir seçimdir.

Diğer örneğimizi incelediğiniz de göreceksiniz ki hafif dalgalar mevcut. Katlı ve dalgalı saçların ahenkle dans ettiğini görebilirsiniz. Bu model kalp yüz şekillerine sahip bayanlar için ideal olmaktadır. Saçlarınızı saç maşası ile dalgalandırdıktan sonra mutlaka saç spreyi kullanmanızı tavsiye ederim. Aksi halde saç uzunluğunuz dalgaların kalıcı olmasını engelleyecektir.

dalgalı kızıl kahvekatlı kızıl kahve

 

 

 

 

 

 

 

 

Bukleli ve Dalgalı Katlı Modeller 

Uzun veya omuz hizasında Katlı modellerde bukleli ve dalgalı stiller göz kamaştırıyor. Yukarı da kiraz kırmızı ve kahve karışımı saçlarda örneğini göreceksiniz. Renk olarak son baharın trend tonlarından olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Kıvırcık saçlar için bu model oldukça hoş, düz saçlar için saç maşası yardımı ile çok kolay bir şekilde evde kendiniz bu şekili saçlarınıza verebilirsiniz. Saçlarınızı dalgalandırdıktan sonra saç spreyi ile saçlarınızın şekillerini kalıcı hale getirebilirsiniz.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası