Kalp Şekilli Yüzler için Saç Modelleri

Kalp Şekilli Yüzler için Saç Modelleri

Yüz Şekillerine göre saç modelleri yayınlamaya devam ediyoruz. Bugün sıra Kalp Şekillerine göre saç modelleri yayınlamaya geldi. Kalp şekilli yüzlerde saç modelleri her zaman harika görünmektedir. Uygun olan modelleri arasında omuz uzunluğunda bob kesimleri, uzun saçlarda dalgalar, kısa katlı kesimler ve yandan kahküller bulunmaktadır. Uzman kuaförler saç şekillerinizi yaparken yüzü dengelemek amacı ile gözlere dikkat çekmeye çalışmaktadır. Gözlerin  kenarlarına kadar yapılan tutamlarla gözler daha aşağıda görünmekte ve daha doğru bir model yaratılmış olur. Omuz hizasında boblar en doğru karar gibi görünmektedir. Bunu birazdan aşağıda göreceksiniz. Bob saç kesiminizin çene hizasında olmasına dikkat etmenizi hatırlatırız.
reese_witherspoon_sac-modelleri kalp sekilli yuzler icin sac modelleri

Reese Whitherspoon örnek verilecek en iyi ünlülerdendir. Kalp şekilli yüzler için en iyi iki örneği yukarıda görüyorsunuz. Birinci örneğimizde uzun dalgalı saç modelleri üzerine yandan kahkül yapılmış. Burda kahkül modelleri gözlere doğru inmiş ve gözleri daha aşağıda gösterme çabası başarılı bir sonuç alınmış.

İkinci örnekte ise gördüğünüz üzere orta boy bir bob kesimi denenmiş. Omuzlarda biten bob kesimleri kalp şekilli yüzler için ideal kesimler arasındadır. Çene hizasında biten saç tutamları sayesinde çene yumuşatılmış ve yüz aşağı doğru çekilmiş. Bu saç modelini uygularken yüzünüzü iyi ölçüp biçmeniz gerekir çünkü doğru bir kesim yapılmadığı takdirde sonu hüsranla biter yüzünüz çok uzun görünebilir. Uzun görülen yüz zayıf gösterir. Yuvarlak gösteren yüz şişman gösterir. Bunlarıda göz önünde bulunmanızda yarar vardır.

ginnifer-goodwin-sac-modelleri kerirussell-sac-modelleri

Kalp Şekilli Yüzler için Kısa ve Kıvırcık Saç Modelleri Örnekleri

Ginnifer Goodwin’in kısa saç kesimi iyi bir örnek olacaktır. Resimde de gördüğünüz gibi kısa saç modelleri kalp şekilli yüzlerde müthiç bir görünüm vermektedir. Görsel hoşluk ve yüzün güzelliğini komple göstermektedir.  Çocuksu ve kadınsı bir görünüm veren bir saç modeli olarak göze çarpıyor. Yumuşak katmanları ile ipeksi olduğu konusunda bir izlenim vermektedir.  Bu kesimler kıvırcık saçlar içinde uygun bir modeldir. İkinci örneğimizde Keri Russell saç modelini örnek veriyoruz. Kalp şekilleri için iyi bir alternatif olan kıvırcık saç modelleri oldukça doğru bir seçimdir. Düz saçları saç maşası ile kıvırcıklaştırabilir veya kıvırcık bir saça sahip olanlar için ideal bir kesim olabilir. Bu muhteşem bir tarzı denemelisiniz fakat biraz ağır başlı kalabilir. Bu tarz saç yapılarında şampuanı daha az kullanıp saç kremi’ni daha çok kullanmak doğru bir uygulamadır. Bu saç şekilleriniz sabitleyici jel gerektirebilir. Sprey, jöle, wax olabilir. Daha fazla örnek için Kalp şeklinde yüzlere sahip olan Katie Holmes, Jennifer Lopez, Rachel Bilson bu ünlüleri inceleyebilirsiniz.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası