Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlarından bıkanlar, dalgalı saçlardan sıkılanlar şimdilerde teknolojininde gelişmesi ile 6 ay süre ile kalıcı olan saç düzleştirme işini merak ediyorlar.

Tamamen kimyasal işlemlerden meydana gelmektedir. Bir çeşit losyon ile uygulanır. Bunu şuna benzetebiliriz. Bir akardiyon düşünün ve bunu açık tutmak için işlemler yapıldığını düşün. Böyle birşey yani, Bir tutam saç alınır ve bir losyon sürülür. Saçlar açıldıktan sonra düzleştirme maşası ile her bilumum yeri tek tek 8-10 ar defa maşalanarak düzleştirme işlemidir. Bu tutamlar açıldıktan sonra kalıcı olması açısından saçların dna köklerine bir krem sürülür ve bu işlem tek tek yapıldığından 3,5 saat sürmektedir. 6 ay sonra saçlarınız hafif dalgalı ise diplerden gelen köklerin düzleştirilmesi gerekir.

Fakat çok kıvırcık olan saçlar 6 ay ama hafif dalgalı olan saçlar ise 8 ay kadar sonra düzleştirilmesi gereklidir. Saçlarımıza yapılan bu düzleştirme işleminden sonra ister havuza girin isterseniz denize girin saçlarınız kesinlikle bozulmaz ve diplerden gelen kökler harici hiç bir etken düz saçlarınızı bozamaz.

Kıvırcık saçlı insanların en büyük hayali saçlarını düz kullanmak istemektir. Bir insan günde 1 kez saçlarına şekil verdiğini düşünürsek en az 365 kez saçlarını yaptığını düşünürüz. Saçlarınız kıvırcık ise bu işlem 5-25 dk arasında olduğunu düşünürsek çok zaman harcadığı ortadadır.
Kalıcı saç düzleştirme işleminin bir diğeri ise Brezilya fönü olarak bilinmektedir.

 Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?

Brezilya fönü çekmek için ilk öncelikle saçlarınızı yıkamamız gerekir. Fakat brezilya fönü çekmeden önce bir losyon sürdüğümüz için sülfatlı şampuanla yıkanan saçlarda kokma olur. Yani saçlarınızı tuzsuz şampuanla yıkamanız gerekmektedir. Daha sonra ise saçlarımızı tutamlar halinde ayırıyoruz. Saçlarımızın ayırma işlemi yapıldıktan  sonra ayırdığımız ince tutamlara bahsettiğimiz losyon ince bir soğan zarı gibi sürülmektedir. Kokusuda keskin ve göz yaşartıcıdır. Çünkü nano teknolojisi ile üretildiğinden havaya karışmaktadır bu yüzden uygularken bir yanma ve kokma oluyor. Bunu uygulayan kişi bir maske kullanıyor. Uygulatan ise bir fan ile bu kokuya temas etmesi engelleniyor. Fan ile oluşan rüzgarda bu moleküller dağılıyor ve kokma yanma yapmıyor. Saçlarda sadece moleküller kalıyor. Buda saçların nemli olarak kalması demek oluyor. Brezilya fönü Keratinli bir losyon ile yapılmaktadır.

Eğer saçlarınıza brezilya fönü uygulatırsanız yıllarca uğraştığınız kırıklardan kurtulursunuz. Bir saatlik bir işlem sonrası kuaförden ayrıldığınızda saçlarınız. Saçlarınıza müthiç bir bakım yapılmış olur. Kuaförden çıktığınızda saçlarınız kalınlaşmış olarak çıkarsınız. Saçlarınız ne kadar yıprandıysa saçınızın artısını o kadar hissedersiniz. Saçlarınızı banyodan sonra ellerinizle şekillendirebilirsiniz. Brezilya fönünün kalıcı olma etkisi 6 ay kadar sürer fakat saçlarınız çok yıpranmış ise 4-5 ay kadar etkisi vardır. Saçlarınız son derece sağlıklı görünmektedir. Zaten bunu etrafınızdaki insanlar saçlarınızın parladığını söyleyerek sizlere  hatırlamış olacaklardır. Bu işlemi 4-5 ay da bir yaptırabilirsiniz. Fiyatı ise çok pahalı değildir.

Comments

  1. Kadir says:

    Sac Düzleştirici İlacı Alcam Ben bana ulaşırmısınız

  2. aşkımsın... says:

    güzel bir anlatım.

Trackbacks

  1. Aysun Öz diyor ki:

    çok güzel modeller var.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası