İnce Saçlar için Modeller

İnce Saçlar için Modeller

Kuaför salonumuzda ince saçlar için oldukça şikayet alıyoruz ve çözümler üretiyoruz. İnce saçlardan kalın görünmesi için saç modelleri fikirleri veriyoruz ve salonumuzda uyguluyoruz. İnce telli saçlarınızdan hacimli saç stilleri oluşturuyoruz. Bir kaç standart kural ve saç kesim tekniği ile kolayca çözüme kavuşturuyoruz. Saç şekillendirme yöntemleri ile saçlarınızı dolgun gösterebileceğinizi biliyormuydunuz? En iyi çözümün bukleli saç modelleri olduğunu söyleyebilirim. Müşterilerimize önerdiğimiz saç modelleri arasında bukleli stiller, bob fakat uçları küt stiller, katmanlı kesimler ve derin saç renkleri sizin yardımcınız olacaktır. İpeksi saçlarda ise yumuşatılmış sivri uçlar ile saçlarınıza ahenk katarak hacimlendirme işlemi yapılmaktadır. İnce saçlarınızı daha kalın göstermekte oldukça başarılı bir işlemdir.

ince telli saçlara modeller ince-telli-saclar

 

 

 

 

 

 

 

 

Bukleli Saç Modelleri

İnce saçlarınızı gevşek bukleler ile dolgun gösterebilirsiniz. Bukleli saçlar bu konuda en başarılı olandır.  Buklelerinizi oluştururken kalın olmasını tercih ediniz. Saç kesim tekniği olarak minimal şeklinde katlar olmasına dikkat ediniz.  Saçlarınızı kıvırma işlemine başlarken alt kısımlardan başlayınız. Çok sıcak ısıyı temas ettirmeyiniz. Saç maşasının sıcaklığı orta derece konumunda sabitlensin. Saç spreyi kullanarak oluşturmuş olduğunuz bukleleri hacimlendirme işlemi yapınız. Hatta bunun için özel hacim veren saç spreyleri bulunmaktadır. Bukleli saçlar her yüz şekline ve her türlü saç tipine uygundur. Eğer yüz şeklinize odaklanma açısından bir çabanız var ise kıvrık bir maşa kullanmayı tercih ediniz.

bob saç modelleri bob stiller

 

 

 

 

 

 

 

 

Bob Saç Modelleri

Boblarda kısa ve küt uçlar saçlarınızı dolgun gösterir. Minimal katlı olmasına özen gösterirken, saç kenarlarınızı derin kesimler ile saçlarınızı dolgunlaştırın. Saçlarınızın yumuşak görünümlü olması için saç serumu kullanın. Sağlıklı ve parlak bir saça sahip olduğunuzda saçlarınızı saç düzleştirici ile üstten arkaya doğru düzleştirin. Aşırı ısı da kullanmamaya özen gösterin. Saç uçlarınıza konik şeklinde içeriye dönük bir halde düzleştirme işlemi uygunlayın. Düzleştirme işlemini yan taraflara gelince saç düzleştiriciyi yatay kullanın ve aşağı doğru çekin. Burada saç serumu kullanmak önemlidir. Çünkü kullanmış olduğunuz saç düzleştirici ile saçlarınızı ısı temas edeceğinden, saçlarınızın yumuşak kalması, parlak görünmesi ve sağlıklı olması açısından 15 günde bir saçlarınızda serum kullanın.

ipeksi katlı saç modellerikatlı yumuşak kesimler

 

 

 

 

 

 

 
İpeksi Katlı Saçlar ile İnce Saçlardan Kurtulun!

İpeksi yumuşaklığında düz ve katlı saç kesimler saçlarınızı ince göstermez. Aksine saçlarınızı dolgun ve hacimli göstermede oldukça başarılıdır. Saç kesim tekniği olarak yanlardan asimetrik katlar ve saçların uç kısımları katlı olmalıdır. Saçlarınızın yumuşaklığını korumak adına saçlarınıza bitkisel çözümler ve 15 günde bir saç serumu kullanmanız yararınıza olacaktır. Saçlarınıza tarçın ve sarı saç renkleri derinlik kazandırır ve saçlarınızın ince görünmesini engelleme de yardımcı olur. Önden modern bir küt stili oluşturan bu tarçın saç renkleri örneğimiz oldukça şık ve ince tellerden kurtulmuş bir modeldir. Bu modeli uygun saç kesimi tekniği ile evde yapmanız oldukça kolaydır. Bir raket fırça ve bir saç düzleştirici işinizi görecektir.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası