Genç Gösteren Saç Modelleri Hangileridir?

Genç Gösteren Saç Modelleri Hangileridir?

Genç Gösteren Saç Modelleri

Uzmanlarımız insanların içindeki enerjiyi ortaya çıkarmak için kısa saç modelleri ni tavsiye ederler. Enerjiyi yukarıya çıkaran saç modeli genç gösterir. Bu yüzden Kısa saç modelleri genç gösterdiği gerçektir. Toplumda insanlar uzun saç modellerinin genç gösterdiğine inanmakta fakat aksine daha olgun ve yorgun gösterir. Uzun saç enerjiyi aşağı çektiği için yüz daha yorgun görünmektedir. Bu yüzden genç görünmek isteyenlerin uzak durması gereklidir. Enerjiyi yukarıya çeken modeller kullanılmalıdır. Olabildiğince buklelerden kaçıp tepelerde kabarıklardan, yukarıya doğru olan modeller tercih edilmelidir. Katlı kesimler daha modern ve enerjiyi ortaya çıkaran modellerdendir. Genç görünmek için doğru bir seçimdir. Fakat bu katlı kesimlerde dalgalı saç modelleri nden uzak durmak gerekir çünkü dalgalı saç biraz daha tutucu bir görüntü vereceği için dalgalı saçlardan uzaklaşmak gerekir. Burda doğal kıvırcıklardan değil de yapay dalgalardan bahsediyoruz.

 

Örnekte gördüğünüz kısa saç modelleri hareketlerini incelersek, yukarıya doğru gökyüzüne baktığınızı görüyoruz. Bu modeller saçlarda enerjiyi yüksek tutar ve daha genç göstermeyi başaran modellerdendir. Kısa saç modelleri zengin çeşitleri olan saç kesimi olarak bilinmektedir. Saç şekillendirici kremler ile hafifçe saçlarınızı yukarı doğru kaldırarak şekiller verebilir böylece hem çabuk bir modele sahip olabilir hemde zamandan kazanabilirsiniz. Tabi en büyük amacımız genç görünmek. Yüz profilinize uygun bir stil belirlemek için şu yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. ” Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa Bob Saç Modelleri ile Gençleşin!

Bob saç kesimleri genç gösteren modellerin başında gelir. Saçlar hacimli, enerji dolu ve bakımlı bir görüntü içerisindedir. Bob kesimler oval ve yuvarlak yüzlü bayanlar için uygun bir model olarak gösterilir. Fakat genelde her türlü yüz şekline uygun olduğu bilinmektedir. Çünkü günümüzde bir çok bob kesimi geliştirilmiştir. Küt bob kesimi, Asimetrik bob kesimi, Yana devrik bob kesimi olarak ayrılmış ve yüz tipine göre size uygun modeli seçme şansınız artmıştır.  1970 lerden günümüze gelen bob kesimini şuan bir çok ünlü kırmızı halı üzerinde kullanıyor ve oldukça beğeniliyor. Asimetrik kesim olarak Victoria Beckham’in önleri uzun arkaları kısa modelini sizlere önerebiliriz.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası