Gece Davetleri için Saç Modelleri

Gece Davetleri için Saç Modelleri

Kış mevsiminde gece davetleri, yaz mevsiminde ise düğün, nişan törenleri bayanlarımızın en büyük hazırlık aşamalarından bir tanesi saç modelleri. Bugün kü yazımız da davet ve gece saçları hakkında biraz araştırma yapalım istedim. Bu yıl en çok rağbet edilen modelleri araştırdım sizlere bunları sunuyorum bakalım beğenecekmisiniz?

Örgülü Topuzlar
Bu yıl örgü saç trendlerin ne kadar popüler olduğunu daha önceki şu 2012 Örgü Saç Modelleri Trendleri  yazımızda belirtmiştik. Örgü topuzlar son yıllarda çok popüler oldu hatta benimde bu yıl en çok tercih ettiğim bir saç stili haline geldi. Örgülü saçlar hem eğlenceli, hemde çok şık duruyorlar. Ben şahsen koyu bir saç rengimde kullanıyorum fakat kızıl tonları, sarı tonları gibi renklerde kendini çok bariz belli ederek daha şık bir hale geliyor.

salaş örgü saç modelleri

Salaş Örgüler

Gecelerde ve davetlerde sırf topuz örgüler değil örgünün diğer saç stilleri de son yıllarda oldukça popüler. Topuz saç beğenmiyorsanız size 2012 yılın modası salaş örgü saç modelleri tavsiye edebiliriz. Doğal saç görünümleri bu yıl en az örgü kadar popüler olduğunu biliyoruz. Bizde ne yapalım dedik doğal örgülü saçlar ile davetlere katılalım istedik. Bunun için gevşek salaş yandan örülmüş saç modelleri oldukça başarılı bir sonuçtur. Hiç örgüye emek verilmemiş, özenilmemiş gibi bir görüntü vererek doğal yandan örgüler çok trend bir görüntü çiziyor. Heleki saçlarınız sarı saç renklerine sahip ise tadından yenmez. Örnekleri yukarıda inceleyebilirsiniz.

su dalgası saç modelleri

Su Dalgası ve Kıvır kıvır Dalgalar

Eskiden beri hiç değişmeyen bir gelenek vardır. Bunlarda dalgalı saçlardır. Bununla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız daha önce ki yazılarımızdan dalgalı saç modelleri okuyabilirsiniz. Dalgalı saçlardan bu yıl en çok moda olan su dalgalı modelleri olarak görülmektedir. Katıldığım bir çok davette bunu gözlemledim. Hatta kahkül modelleriniz var ise kahkülleri düz tutarak saçlarınızın geriye kalan kısmına su dalgası uyarlamanız en iyi seçim olacaktır. Yukarıdaki örnekte su dalgası saçları inceleyebilirsiniz.

Diğer dalgalı saçlardan en çok moda olan ise bukleli dalgalı saçlar. 80’li yılların modası olan bu saçlar halen güncelliğini korumaktadır. Bu dalgalar hem uzun saçlar için hemde orta saçlar için ideal bir görünüm kazandırmaktadır. Kendim de sıklıkla denediğim bukleli dalgalı saç modelleri uygulamak için evde kalın bir saç maşası size yeterlidir.

saç aksesuarları

Saç Aksesuarı Kullanmak

Gideceğiniz düğün veya nişan törenleri için saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Gece yemeklerinde denemenizi tavsiye etmemekteyim. Aksi takdirde çok abiye olur. İsterseniz saçlarınıza dağınık bir topuz yapın, isterseniz zevkinize göre saçlarınızı toplayarak bir saç aksesuarı ile saçlarınızı tutturun. Oldukça şık ve modern bir görünüm kazanacağınıza emin olun. Bende yukarıdaki örneklere benzer aksesuarlar kullanmaktayım. Bu yıl taşlı, parlak ve zarif aksesuarlar moda hatta parıltılı bir taç  bile kullanabilirsiniz. Bunların dışında son dönemde çok gözüme çarpan tüylü aksesuarlar kullanabilirsiniz. Çok trend ve çok başarılı oluyor. Tüylü bir aksesuar kullanıyorsanız mutlaka saçlarınız açık ve serbest olmalı.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası