Evde Abiye Saç Modelleri Yapımı

Evde Abiye Saç Modelleri Yapımı

Evde kendiniz de abiye saç modelleri yapabilirsiniz. Bir davet, özel bir gün, bir yemek veya bir düğüne davetlisiniz. Bir sürü masraf olacak diye düşünmeyin. Biraz zaman ayırarak evde kendinizde saçlarınızı yapabilirsiniz. Saçlarınıza hafif bukleler vererek göz kamaştırmak istermisiniz? Aşağıda örnek vereceğimiz saç modelleri için herhangi bir yüz şekli için kullanabilirsiniz. Saç tipiniz ve yüz şekliniz ne olursa olsun bu modeller uygulanabilir. Bu modeli yapmak ve saçları tutturmak için bir miktar tel tokalar gerekli.

Röfleli Abiye Saç Modelleri Röfleli Saç Modelleri

Bukleli Abiye Modeli Yapmak için

Yukarıda ki röfleli abiye saç modelleri için kısa bir süre ayırmanız gerekecek.
1- İlk aşamada saçlarınıza bir parlatıcı saç spreyi uygulayın. Bu parlatıcı saç spreyi saçlarınıza parlaklık ile birlikte bakım uygulayacaktır. Daha sonra saç maşasının rulosuna saçlarınızdan bir tutam alın ve sarın. Bu tutam yaklaşık 1,5 cm kalınlığında olabilir.
2- Saçlarınızı elleriniz yardımı ile tarayın ve kulak üstünden tel toka ile
tutturun. Başınızın her iki tarafından da saçlarınız tutturulmuş olacak.
3- Bu şekilde saçlarınızın uçları ve arkaları bukleli üst kısımları daha düz olacaktır.

Abiye Saç Modelleri  Arkada Toplanan abiye saç

Arkada Sarılmış Abiye Saç Modelleri

Bu model başın taç takılan alanında geriye doğru tutturulmuş bir modeldir. Saç diplerine parlatıcı sprey sürmeniz önerilerek modelin yapımı için tel toka gerekmektedir. Bu model yuvarlak ve oval yüz şekillerine uygundur. Saçların katlarının kalın olması bir avantajdır. Bu model için ben Schwarzkopf parlatıcısını tavsiye ederim.

Yapımı;
1. Büyük bir saç maşası ile saçlarınızın saç uçlarını kıvırın. Hafifçe kıvırcıklaşsınlar.
2. Saçları resimde ki örneğe bakarak başınızın arkasına doğru toplayarak tel toka ile tutturun.
3. Saçlarınızı tutamlar şeklinde ayırın ve başınızın arkasında bir sağ taraftaki saçınız, bir sol taraftaki saçınızı bir birine sarın. Saçlarınızı 2-3 bölüm halinde ayırmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızın tepelerinde pürüzler olmaması için sabitleyici spreyde kullanmalısınız.

daginik-abiye-modelleri daginik-abiyeler

Dağınık Abiye Saç Modeli Yapılması

Dağınık her vücut şekline uygun bir abiye modelidir. Yapılması diğer saç modelleri ne göre daha basittir. Pek uğraş vermemektedir. Uzun katlı saç kesimleri için ideal bir modeldir.  

Yapılması; 1. Saçlarınızı yıkayın ve kurutun. Saç kremi mutlaka kullanın ve saçlarınızın yumuşak olmasını sağlayın. Saçlarınızı taramak için bir tarak kullanın.
2. Yarım bir at kuyruğu modelleri yaparak kulaklarınızın hemen üstünden tel toka ile saçlarınızı tutturun.  
3. Bir saç lastiği ile saçlarınızı arkadan bağlayarak sabitleyin.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası