En Güzel Kısa Saç Modelleri

En Güzel Kısa Saç Modelleri

Sizler için yayınladığımız en güzel kısa saç modelleri ni bir araya getirdik. Kısa saç modası hiç bitmez. Asimetrik kesimler, katlı kesimler, küt kesimler her zaman öne çıktığı gibi kahküller de son zamanlarda oldukça moda durumundadır. Dağınık stiller kısa saçları cazibeli yapmaktadır. Kısa saç modelinin kendinize yakışıp yakışmadığını belirlemeniz gerekir. Çünkü saçlarınızı kestirmek cesaretli bir iştir. Saçlarınızı kestirdikten sonra geriye dönmek zahmetli olabilir. Yüz şekliniz ve boyunuz saç modeli için önemlidir. Kısa saçlar kısa boylu bayanlara daha çok yakışmaktadır. Uzun boylu bayanlara kısa saç kesinlikle olmaz.

en güzel kısa saç modelleri en güzel kısa saçlar

 

 

 

 

 

 
 Yüz Şeklinize Göre Saçlarınıza Şekil Verin

Eğer yüz şekliniz yuvarlak ise saçlarınızı üstte örnekteki gibi asimetrik kestirebilirsiniz. Eğer yüz şekliniz oval ise saçlarınıza geriye doğru atmanız daha doğru bir işlemdir. Kısa saçlarınıza farklı dalga stilleri vererek daha hacimli ve çekici hale getirebilirsiniz. Eğer yüz şeklinizi biraz oval yapmak isterseniz saçlarınızda hafif bir bombe yapın. O zaman yüzünüzün şekli daha oval görünmektedir. Alnınızı geniş buluyorsanız. O zaman da kahkül kesimleri doğru bir karardır. Kulak altı boyda uçları küt kesilmiş kahküller muhteşem görünmektedir. Fakat yüzünüzü kamufle etmeyecektir. Bu yüzden dikkatli seçim yapmalısınız. Çenenizi yumuşatmak için asimetrik kesimler tercih etmeli,  çenenize uzanan sivri uçlar bırakmalısınız.

hacimli kısa saç modelleri hacimli kısa saçlar

 

 

 

 

 

 

 

 Hacimli Kısa Saçları Tercih Edin

Bu saç modelleri ni yapmak hem kolay hemde oldukça çekici görünüyor. Hacim katan ve farklı güzel bir hava veren saç modelleri yaz için de çok uygundur. Diğer örnekler de ise dağınık stiller yer almaktadır. Genç ve orta yaşlı bayanlar için ideal olan bu modeller en çok sarı saç renkleri ile kullanıldığında cazibeli gelmektedir. Tabi her renk ile kullanılabilir fakat sarı renk farklı bir cazibe katmaktadır. Düz veya hafif dalgalı saçlara sahip iseniz uçlarını inceltilmeden saçlarınızı kestirdiğiniz de kendinizi her gün enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır.

sleek kısa saç modelleri sleek kısa saçlar

 

 

 

 

 

 

 

Sleek Kısa Saçlar

Kusursuz bir tene sahip iseniz sleek saçlar sizlere yakışır. Sleek yani yapışık ıslak görünümlü saç modellerini kullanmak için burnunuzun büyük olmaması gerekir. Bu tür saç modellerinde makyaj yapmanız gerekir. Şık ve modern görünüm kazanmak saçlarınıza gölge veya röfleler verebilir. ışıklı yansımalar kullanabilirsiniz. makyaj yaparken saç renginizi göz önünde bulundurmanızda ayrıca önemlidir.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası