Doğal Kahve Saç Renkleri

Doğal Kahve Saç Renkleri

Doğal kahve tonlarında saç renkleri en çok kullanılan saç boyasıdır. Türk ırkının kendi doğal saçlarınında çok fazla bulunan kahve tonunun kullanımı ve bakımının kolay olması, günlük hayatımız da her türlü kıyafetle özdeşleşmesi kahve olmayan saçlarımızın da kahve tonuna boyamayı tercih ediyoruz. Doğal kahve tonlarında saç kırılması, elektriklenme gibi sorunlar çok fazla sırıtmaz. Saç renginiz bunları kamufle etmesini bilir. Aynı zamanda kış mevsimi için de ideal bir renk tonudur bunun dışında 2012 saç renkleri trendleri arasında doğal kahve tonları en üst basamaktadır. Çok sade bir renk tonu olduğundan ise makyaj gerektirmez eğer makyaj tercihiniz varsa naturel renkleri tercih etmeniz isabet olur.

2012 doğal kahve saç renkleri 2012 doğal kahve renkleri

Ten Renginize Uyumluluğu

Doğal kahveler bronz, buğday tenliler için en uygun seçimler arasındadır. Eğer açık bir ten rengine sahip iseniz bu sefer de bronz kahve saç rengi seçeneğini ön plana almalısınız. Ten renginize göre uygun kahve tonu bulabilirsiniz yada ten renginize uyum sağlaması için gölge veya saçlarınıza attırdığınız ışıklarla kahve tonları kullanabilirsiniz. Açık tenliler için daha koyu tonlarda kahveler daha uygundur. Şeftali renginde cilt tonları için ise dore kahveler önerilmektedir. Aynı zamanda kahve saç renkleri ne sahip bayanlarımızın doğal hareketli ve doğal bukleli saç modelleri kullanmasını önermekteyiz.

2012 kahve saç renkleri  Doğal kahve tonu

Kahve Tonları için Makyaj Önerileri

Fondoten’iniz ten rengine saydam olan tüm renkler uygundur.
Allık: Olarak bej tonları ve somon tonları tercih edilebilir.
Ruj: Tercihiniz açık kırmızı ve turuncu renkler, şeftali ve kayısı tonları uygundur. Canlı tonlarda rujlardan ve pembe tonlarında fondotenlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
Gözler ise; Ela, açık kahve kahve gözler kahve tonu için uygundur. Açık göz rengine sahip iseniz kumral saç rengini tercih ediniz. 

  doğal kahve tonları  Kumral kahve saç renkleri

Kahve Saç Boyası

Neva Colour’un 7,7 kahve karamel tonları saçlara uygulandığında doğal bir kahve görünümü vermektedir. Bunların dışında yeni teknoloji ürünlerinden köpük saç boyası olarak Loreal ve Koleston saç boyaları bulunmaktadır. Loreal köpük boyalarında sıcak kestane, saf kestane ve ışıltılı kahveler de doğal kahve görünümü vermektedir.

Köpük saç boyası uygulaması hakkında geniş bir yazıyı önümüzdeki günlerde yayınlayacağız. Fakat özet geçmek olursak köpük saç boyası şampuan gibi uygulanmaktadır. Eskisi gibi saç boyası ile uğraşmıyoruz köpük boyayı saçlarımızı yıkar gibi saçların diplerine yediriyoruz.

İlk önce şişeyi köpük oluşana kadar sallıyoruz daha sonra avucumuza köpük saç boyası nı sıkarak şampuan sürer gibi saçlara uyguluyoruz. Daha sonra biraz bekletip saçları duruluyorsunuz. Loreal, Koleston gibi firmaların köpük saç boyası bulunmaktadır.

Comments

  1. vikita says:

    doğal saç renkleri elde edebileceğiniz ışıltılı ve capcanlı renkler de bu yıl moda

Trackbacks

  1. Asude diyor ki:

    Bu yıl dalgalı saç modelleri heryerde favori gösteriliyor. Saçlarımda dalga yapmaya hergün uğraşmak zor geliyor bunun kalıcısı yokmu

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası