Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri dört mevsim kullanılan ve sürekli popüler olan bir modeldir. 2012 yılında ise doğal bukleler moda olmuştur. Doğal dalgalı saç modelleri ni kendiniz de evde yapabilirsiniz. Saçları düz olan bayanlarımız saç maşası kullanarak evde bir iki uygulama ile çok güzel dalgalara sahip olabilir. Dalgalar saçlara hacim katar, görsel güzelliğinin dışında saç sağlığınız için de faydalı olabilirler. Saçlarınız için bir kaç çeşit dalgalar vardır. Su dalgası, sık bukleler, gevşek dalgalar gibi stilleri deneyebilirsiniz. Bir çok ünlü dalgalı saçlar ile tanınmıştır. Örnek verecek olursak Shakira, Kim Kardahsian, Emma Stone bunlardan yalnızca bir kaç tanesidir.

 Katie Cassidy Dalgalı Saç Modelleri

Karamel ve Sarı Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı modeller en çok sarı saçlarda kullanılsada aslında tüm renkler için uygundur. Dalgalar saçları havalı gösterdiğinden dolayı sarı ve karamel gibi renklerde ilgi çekici ve dikkat veren bir görünüm kazanmış olursunuz. Dalgalı saç modelleri nizde saç bandı, fular ve toka gibi aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Saçlarınıza dalgalı kahkül modeli de uygulayabilirsiniz. Bunun dışında dalgalı saça sahip olmak için saçlarınızın uzun olması gerekmez kısa saçlarda da dalgalar oldukça çekici durmaktadır.

Dalgalı saç modelleri  Dalgalı saçlar

Koyu Saç Renkleri ve Dalga Modelleri Kombinesi

Yukarıda ki örnekleri incelerseniz dalgalar hakkında daha çok fikir alabilirsiniz. Sağda ki resimde saç maşası ile bir bukleler yaratılmış. Solda ki ise daha doğal dalgalar yaratılarak bakır saç rengi ile kahve tonunun birleştiği bir saç renkleri ile muhteşem bir kombine yaratılmış. Aşağıda saç maşası kullanım tekniklerini anlatarak sizlere bu dalgaların nasıl yaratıldığı hakkında bilgi vereceğiz.

dalgalı saç modelleri  Dalgalı Saç modelleri

Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yaratılır?

Saç maşasını iyi kullanmak gerekir. Saç Modeli yapımında en etkili alet saç maşası dır. 3 Çeşit saç maşası bulunmaktadır. Geniş 3-4 parmak kalınlığında demir çubuklu, ince demir çubuklu ve iki parmak kalınlığında orta boy bir saç maşası bulunmaktadır. Oluşturacağımız dalgalara göre saç maşası seçimi yaparız.  Sık sık bukleler istiyorsak  ince bir saç maşası kullanmamız gereklidir.
Uygulaması ise;
İnce saç maşamıza saçlarımızı tutam tutam sarıyoruz ve saç maşasındaki sıkıştırma aparatını kullanarak saçlarımızı sıkıştırıyoruz. Daha sonra ise saç maşasını hafifçe çevirerek sıkıştırma aparatının düğmesine basarak kaldırıyoruz ve saç maşasını hafifçe çekiyoruz. Bunu tüm saçlarınıza uyguladığınızda sık sık doğal bukleler oluşturmuş olursunuz. Örnek olarak Shakira nın saçları verilebilir.

Daha gevşek dalgalara sahip olmak için ise kalın demir çubuklu bir saç maşası kullanmanız gerekmektedir. Kalın çubuklu saç maşası ile yukarıda ki işlemi uyguladığınız da saçlarınızda doğal dalgalar oluşacaktır. Orta kalınlıktaki demir çubukla yapıldığında geniş ve dar arası dalgalar oluşmaktadır. Dalgaların içeri doğru kıvrık ve bukleli olması için ise saç maşasına saçlarınızı sıkıştırdıktan sonra saçlarınızı 2-3 dakika bekleterek saç maşasından saçlarınızı serbest bırakmanız gereklidir. Daha sonra ise kalıcı olması için sabitleştirici saç spreyleri kullanmanız gerekir.

Comments

 1. Admin says:

  Şuanda yeni çalışmalar yapıyoruz sitemizin üzerine.Yani merak etmeyin yeni şeyler olacak.

 2. Admin says:

  Siz uğraşsanız yaparsınız.Dünyanın parasını vermeye gerek yok.Sadece bir düzleştirici veya maşa ile şekil vermeniz yeterli olur.

 3. Admin says:

  O zaman başka sitelere bak.Yüklüyoruz dedik dimi yeni modeller yüklüyoruz.

 4. Admin says:

  Her şey sizin için asıl bu siteyi tercih ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

 5. Admin says:

  Bitki ilaçları satan yerlere git orada sana btkisel ilaçlar yazabilirler.Ben saçlarımın gür olması için bitisel ilaç aldım

Trackbacks

 1. Hanımlar diyor ki:

  Hanımlar çok güzel dalgalı saçlar var. Bu yılın trendi

 2. Genc kıs diyor ki:

  Güzel modeller koymussunuz ama biraz daha fazla saç modeli koyarmısınız. ?

 3. Fatma Çelik diyor ki:

  Nereye baksam dalgalı saç modeli görüyorum:) denesem mi ne yapsam ama kalıcı dalgalandırma yok mu ben her gün dalga yapmaya mı uğraşıcam.elimde saç maşası ile mi gezicem yahu

 4. Filiz diyor ki:

  Biz böyle saçlarımızı yapamayız ki bunlar dünyayı harcıyorlardır.

 5. Derin Çolak diyor ki:

  saçlarımızı hacimlendirmek için elimden geleni yapıyorum yine de olmuyor.

 6. Derya diyor ki:

  orta yaşlılar için bu modeller:)

 7. Özlem diyor ki:

  çok güzel saç modelleri var. daha fazla model olsa daha güzel olur. teşekkürler emeği geçenlere.

 8. Kdriye diyor ki:

  çok güzel modeller var. fakat kıvırcık saç modelini kalıcı düzleştirmek için bilgi nasıl bulabilirim?

 9. Mutlu diyor ki:

  dalgalı saçlar bu mevsimlerde idealdir hanımlar

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası