Dalgalı Kahkül Modelleri

Dalgalı Kahkül Modelleri

Dalgalı kahkül modelleri son yılların popüler saç modelleri arasındadır. Asimetrik dik kesimleri ile dikkat çeker orta boy kesilmiş saçlar için idealdir. Saçlarınıza düşkün iseniz ve yaratıcılık ruhunuzda var ise, mutlaka farklı modellere yönelmek istersiniz. İşte buda bu modellerden bir tanesi. Dalgalı saçlara sahipseniz veya düz saçlara sahip olup saçlarınıza hafif dalgalar veriyorsanız kahkül modelleri ile saçlarınız çok şık ve farklı olacaktır. Bu tasarımla oldukça spor bir model ve hergün kullanabileceğiniz bir stil oluşturmuş olursunuz. Saçlarınıza dalgalar ile hacim kazandırırarak daha hareketli bir görünüm elde edersiniz. Öte yandan hafif hareketlerle saçlarınızı yumuşak görünüm haline getirerek spor görünümden kolayca çıkabileceksiniz. Çok yönlü bu kahkül modeli geniş alınlı bayanları kamufle eden, büyük kullakları ufak gösteren bir model olduğu için pek çok pozitif yönünü sıralayabiliriz.

dalgali-kahkul-modelleri-1 dalgali-kahkul-modelleri-2

İlgi odağı olmaktan korkmuyorsanız daha cesur saç kesimleri ile saçlarınızda fark yaratabilirsiniz.  Dalgalı kahkül saç modellerinize asimetrik katlar atarak uzunlu ve kısalı bir şekilde kahkül modeli deneyerek bir yenilik yapabilirsiniz. Sonuçta biz değişik fikirler üreterek yaratılan saç modelleri üzerinde denemeler yaparak kendimize  uygun modeli buluruz ve kullanıma başlarız. Aşağıdaki örneklerde dalgalı katlı kesimlerden bir bukle sunacağız. Beğenmeniz durumunda kuaförünüzde sitemizin adresine girerek örneği gösterebilir. Bu tarz bir saç kesimi yapabilirsiniz. Diğer bir alternatifte kuaförünüze saç modelini gösterir kendi yüz yapınıza yakışıp yakışmayacağı hakkında fikir sahibi olur öyle saç kesiminize karar verebilirsiniz.

dalgali-kahkul-modelleri-4 dalgali-kahkul-modelleri-3

Yukarıdaki kahkül kesimler asimetrik kesimler ile dalgalı stillerin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş ve saçlar dağıtılarak saçlara hacim kazandırılmış, havalı bir görünüm kazanmış. Bu tasarımlar ile makyaj denemeleri mutlaka yapmanız gerekmektedir. Çünkü makyajsız kullanacağınız saç modelleri biraz daha sade ve kibar olmalıdır. Makyaj rengi olarak saç renginiz ve ten renginizi göz önünde bulundurunuz. Makyaj yapmanız gerektiğini söylüyorsakta çok abartın demediğimizi göz önünde bulundurunuz. Bir rimel, bir parlatıcı, biraz kapatıcı veya föndoten işinizi fazlasıyla görür.  Aşağıdaki modelleri ise aynı stillerin daha sert görünümlü halidir. Saç uçlarının daha sivri gelmesi saçlarınızda daha sert ve daha asi bir görünüm kazandırır.

dalgali-kahkul-modelleri-5 dalgali-kahkul-modelleri-6

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası