Bob Saç Kesimi (2012 Trendleri)

Bob Saç Kesimi (2012 Trendleri)

1970-1980 lerin  moda saç kesimi bob trendleri 2012 yılı için modern yep yeni bir yapısı ve hacmi ile aşağıda sizlere örneklendirilmiştir. Daha çok ünlüler tarafından tercih edilen bob saç kesimi  ni kullanmaktan sanırım korkuyoruz. Aslında Bob saç kesimleri her bayan yakışmaktadır. Fakat boynu güzel olan bayanların tercih etmesi daha doğrudur. Çünkü bob kısa kesimlerde boyun tamamen sergilenmektedir. Eğer yuvarlak bir yüz yapısına sahip iseniz boynunuza fazla güvenmiyorsanız sizlere uzun bob kesimleri tercih etmenizi önermekteyiz.  Saç yapısı olarak orta incelikte saçlar için bob saç modelleri daha çok yakışmaktadır. Saç kendini daha iyi ifade etmekte ve daha güzel stiller oluşmaktadır. Aşağıdaki örnekler anlattığımız stillerde boblar için verilmiştir. Gördüğünüz gibi sarı tonları da oldukça hoş görünmektedir. Tabi bu seçim sizin fiziki özelliklerinize göre belirlenecektir.

 

Bu sezon daha biraz dağınık mıodeller tercih edilmektedir. Arkaların küt saç kesimleri fakat saçların üstlerin ve yanların dağınık olduğu kesimler 2012 yılında daha çok tercih edilecektir. Önlerdeki tutamlar ise çene hizasına kadar varmaktadır. Uzun boblarda çeneyi aşan bir boyut bulunmaktadır ve saçlar ay şeklini alır. Fakat bizim ekibimiz en çok önlerin arkalara oranla daha uzun olarak kesilmiş bob saç kesimi ni sevmektedir. Bu tarz saçlara ise Avrupanın en uzman saç tasarım dergisinin uzman ekibi (Glamour dergisi) mezun bob ismini vermiş Victoria Beckham da bunun en güzel örneği olarak göze çarpmaktadır. Bu kesimlerde saçlara hareket vermek istenmekte ve böylece daha göz alıcı hale gelmektedir.

 

Klasik modern bob kesimleri olarakta yukarıdaki modelleri inceleyebilirsiniz. Daha farklı modeller için ise katlı bob kesimlerini tercih edebilirsiniz. Daha canlandırıcı daha parlak modeller kendiniz yaratabilirsiniz. Bu sizin yaratıcılığınıza kalmıştır. Örnekleri inceleyerek kafanızda genel bir model belirleyebilirsiniz. Bazı uzmanlar ise bob kesimi evrimleştirerek yuvarlak yüz sahipleri ve düz saçlara sahip olanlar için kaş hizasına kadar kesilmiş arkaların küt olduğu ve yanların sert bir şekilde geldiği klasik bob saç modelleri ni deneyebilirsiniz. Aşağıdaki örnekler bunlar için verilmiştir.

 

Trackbacks

  1. […] Bu yüzden şanslı sayılabilirsiniz. Bir çok saç modeli sizlere yakışabilir. Size kısa Bob kesimi uygun olmaz. Çenenizi kapatır. Uzun dalgalı saç lar hoş durmaktadır. Oval yüzlerde elmacık […]

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası