At Kuyruğu Modelleri ile Hangi Saç Şekilleri Yapılabilir?

At Kuyruğu Modelleri ile Hangi Saç Şekilleri Yapılabilir?

Çocukluğumuzun saç modelleri At kuyruğu ile lüks bir restoranda yemeğe gidebileceğimizi biliyormuyuz? At kuyruğundan ne gibi saç modelleri yapabiliriz bunlara inceleyeceğiz. Bilindiği gibi bu yılın modası örgüler at kuyruğu saçlar için uygundur. Saçlarımızı ikiye ayırıyoruz ve her seferinde bir tarafını diğer tarafa atarak gevşek bırakarak işleme başlıyoruz. Artık sıkı örgülerin modası geçti gevşek rahat modeller uygun. Bu işlemi saçın tepesine uyguluyoruz ve arkadaki at kuyruğuna zincir denilen örgü stillerini uyguluyoruz. Daha sonra bu örgülerin içinden hafif saç dokularını çıkarıyoruz böylelikle saçlarımıza hacim katmış oluyoruz ve firkete yardımı ile uçlarını tutturuyoruz daha sonra tepede yuvarlak bir şekilde topluyoruz.  Böylelikle saçlarımızın yanlarına uyguladığımız örgü stillerini at kuyruğuna uyguladığımız zincir örgü ile birleştirerek tepede yuvarlak biçimde ( kuş yuvası ) topluyoruz ve farklı şık bir at kuyruğu saç modelleri oluşturmuş oluyoruz. Bu Saç Modelinin yapımı yazımızın en altındaki video da anlatılmaktadır.

Rihanna At Kuyruğu Modelleri At Kuyruğu Örgü Modelleri

At Kuyruğu İle Hangi Aksesuarları Kullanabiliriz?

Kumaş parçaları, bandana, kurdale veya taşlı tokalarla At kuyruğumuzu zenginleştirebiliriz. Bizim favorimiz kurdaledir. Çünkü kurdale ile şekillendirme açısından da şıklık katan bir aksesuardır. Saç aksesuarları en iyi At kuyruğu modelleri ile kullanılabilir. Bir taşlı tokanın içerisinden geçirdiğiniz at kuyruğu ile de şık bir model oluşturabilirsiniz. Yine saçlarınızın ön tarafını örgü ile zenginleştirebilirsiniz. Bunların dışında çiçek şekilli tokalarda at kuyruğunu zenginleştirmek için uygun aksesuarlardır. Daha sonra saçlarınızdaki pürüzleri bir sprey yardımı ile almanız doğru bir işlem olacaktır.

Salma Hayek At Kuyruğu Modelleri Nicole richie At Kuyrugu

At Kuyruğu ile Dalgalı Modeller ve Kahkül Modelleri

Yukarıdaki örneklerde gördüğünüz Sağdaki Nicole Richie Dalgalı at kuyruğu modelleri çok şık görünmektedir. Geniş bir saç maşası ile düz saçlarımıza saç kıvırma yöntemi ile bu dalgaları yaratabiliriz. Parlak bir saça sahip isek bu dalgalar saçlarımızı çok doğal ve hacimli gösterecektir. Orta Genişlikte bir saç maşasına bir tutam saçımızı sıkıştırıyoruz hafifçe kıvırarak serbest bırakıyoruz daha sonra bu işlemi bütün saçlarımıza uyguluyoruz. En son olarakta bir saç spreyi yardımı ile saçlarımızdaki pürüzleri alıyoruz.

Diğer örnekte Salma Hayek’in At kuyruğu Kahkül modelini görüyoruz. At kuyruğu modelleri ile kahkül olmaz demeyin. Saçların ön tarafına kısa bir kesim yaptıktan sonra Kahkülün üst tarafından baskı uyguluyoruz daha sonra saçlarımızı orda firkete ile tutturuyoruz. Çok şık kahkül modelimiz oluşuyor. Eğer saçlarınız hafif dalgalı ise bir saç düzleştiricisi ile saç düzleştirme işlemi yapmanızı öneririz. Çünkü bu model dalgalı saçlarda hoş durmamaktadır. Eğer saçlarınız mat ve parlak değil ise mutlaka bir parlaklık etkisi olan saç serumu uygulamanızı tavsiye ederiz. Mat saçlarda uzun at kuyruğu ve düz saç hoş bir görüntü vermemektedir.

Aşağıdaki videodan At Kuyruğu saçlara örgü saç modellerinin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Comments

  1. irem says:

    güzel modeller deneyeceğim.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası