Açık – Koyu Kumral Saç Renkleri

Açık – Koyu Kumral Saç Renkleri

Kumral saç renkleri en zengin saç rengi tonlarından bir tanesidir. Açık ve koyu olmak üzere ikiye ayrılır daha sonra küllü kumral tonları ve dore kumral tonları olmak üzere alt iki gruba daha ayrılmaktadır. Sizlere bugün bunlarla ilgili örnekler vereceğiz. Kimlere yakışır? Nasıl bakım uygulanır detaylıca anlatacağız.  Aynı zamanda kumral saç rengini daha sonra her renge sokabilirsiniz. Çok açık renk tonlarına dahi boyayabilirsiniz. En çok tercih edilen bir saç boyası olduğunuda hatırlatmak isteriz. Genelde buğday ve esmer tenlilerin çok sık kullandığını ve çok yakıştığını bilmenizi isteriz. Masum ve bakımı kolay bir renktir. Makyaj gerektirmez ve abartı sevmeyen bir renk tonudur. Fakat makyaj yaptığınızda da itiraz etmez.

Koyu Kumral Saç Renkleri Işıltılı Kumral Saç Renkleri
Koyu Kumral Saç Renkleri     Işıltılı Kumral Saç Renkleri

Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Açık kumral bal köpüğüne dönük bir ton. Kumral ise kestane renklerine benzemektedir. Loreal, Koleston ve Wella nın zengin saç renkleri kataloğu mevcuttur. Bu konuda uzman bir kuaför tavsiyesi ile kendinize uygun olanı seçiniz. Çok güzel gölge renkleri uygulanır. Işıltılar göz alıcı olmaktadır. Kısacası kumral zengin çeşitleri olan bir malzemedir. Bakımı en kolay saç boyasıdır. Açtıkça rengi güzelleşir. Çünkü her boya yıkandıkça açmaktadır. Bakımı oldukça kolaydır. Eğer isterseniz papatya suyu ile açabilir daha farklı tonlar elde edebilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken renk koruyucu şampuan kullanmalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra koruyucu krem kullanınız ve sonra saçlarınızı durulayınız. Saç kremi saçlarınızda kalmamalı saç durulamasını iyice yapmalısınız.

Kumral saç renk tonları  Açık Kumral Saç Renkleri
Açık Kumral Tonları

Kimlere Yakışır?

Buğday tenliler, bronz tenliler başta olmak üzere hemen hemen her türlü cilt tonuna uygundur. Koyu tenliler için koyu kumral veya çikolata tonlarında yansımalar uygulayabilirsiniz. Açık tenliler için açık kumral veya açık renklerde gölgeler uygundur. Mesela kumral tonlu saçlarınıza sarı bal köpüğü gölgeler atmanız mükemmel sonuç almanızı sağlayacaktır. Bal tonları en çok kumral ile birlikte güzeldir. Bu kombinizasyonu denemenizi tavsiye ederiz.  Bu tonlarda yüz şekli veya saç dokusu önemli değildir. Saç modelleri niz için yüz şekilleriniz önemlidir.

Kumral saç renkleri 

Ayrıca kumral saç renkleri ile yukarıda gördüğünüz dalgalı ve ombre saç modelleri uygulayabilirsiniz. Uzun saçlara sahip iseniz kumral tonlarına doğal dalgalar verdiğiniz de muhteşem bir görünüm elde edersiniz ve abiye saç modelleri olarakta kullanabilirsiniz. 2012 Yılının trendi ombre stillerini uygulayabilir. Saçlarınıza doğal gölgeler atabilirsiniz. Kahve tonlu olduğu için bu modeller uzun saç modelleri ile daha güzel durmaktadır. Bu kişisel görüşümdür. Kısa saçlarda biraz da gölgeli modeller daha uygun gibi geliyor bana. Tabiki karar sizin.

Comments

  1. Erguss says:

    Çok güzel kumral tonları var.

  2. Melike Meleknur says:

    Benim saçlarım doğal kumral.Süt beyaz tenli ve koyu sarı-kumral olduğum için sarışın bile deniliyorum.Gözlerim renkli olduğu için güzel duruyor.Kumralın koyu sarı demek olduğunu da hatırlatırım.Açık kumral tonlarına bakılınca aslında koyu sarı olduğunu görebilirsiniz.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası