Abiye Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri

 Abiye saç modelleri, yeni yılan girerken yılbaşı balosu veya yılbaşı  yemek davetleri için sizlere bir kaç model önereceğiz. Bilindiği gibi abiyeler için doğru çözüm Topuz Modelleri gibi görünsede farklı abiye modelleri de denemek gerekir.  Saç modelleri seçerken saç uzunluğu önemlidir. Çünkü saçınızın uzunluğuna göre model yapımı uygulayacağız. Kabarık saçlara sahip iseniz, saçlarınızı üstten toplayarak gergin bir şekilde bağlayınız. Saçınızın tepesinde topuz, veya tepesinde saçınızı düğüm yapabilirsiniz. Diğer alternatif ise topuz modeli veya yanda topuz saç yapabilirsiniz. Bunların dışında buradan 2012 yılbaşı saç modelleri alternatif model bakabilirsiniz.

yukarida-topuz modeli tepede topuz modeli

Eğer saçlarınız bu kadar uzun değil ise korkmayın. Güzellik sektöründe çözümler bitmez. Orta boy saç modellerinizi saç kaynağı veya ekleyeceğiniz saçlarla uzun yapabilirsiniz. Bu saç modeli çoğu yüz şekillerine uygundur fakat çok dikdörtgen yüz şekli için bu modellerden kaçının çünkü yüzünüzü olduğundan daha uzun göstermektedir. Buda sizin hoşunuza gitmeyebilir. Yukarıdaki modeller ile Yüksek hacimli bir görünüm yakalamanız içten bile değil.

abiye saç modelleri abiye-sac-sekilleri

Yukarıdaki son saç trendleri ilginizi çekebilir diye düşünüyoruz. Soldaki model ( sarı olan ) saçlar kabartılarak baş etrafında bir yarım çember oluşturulmuş arkadan tel toka yardımı ile tutturulmuş. Yuvarlak yüz şekillerine uygun olmayan bu modeli diğer yüz şekilleri kullanabilmektedir.

Diğer Abiye modelimiz ise havalı ve çok şık bir model. Saçların uçlarına çekilen fön ile yuvarlanmış arkadan topuz bırakılmış ve önden bir tutam saç salınarak havalı bir görünüm kazandırılmıştır. Bu tür saçları evde kendinizde yapabilirsiniz. Kuaföre gitmeniz şart değildir.

abiye topuz saç modelleri gevşek topuz saç modeli

Yukarıdaki örneklerimiz de ise sağdaki resimde gevşek topuz uygulamasını görüyorsunuz. Çok masum ve kibar bir saç modeli olan gevşek topuz yemeklerde, davetlerde, düğünlerde, nişan törenlerinde çok rahatlıkla kullanabilinecek şıklıktadır. Tüm saç tipleri ve yüz şekillerinin kullanabileceği muhteşem görünüm yakalamanızı sağlayacak bir topuz modelleri olup mutlaka değerlendirmeniz gerekir.

Diğer modelimizi ise parmaklarınızı kullanarak yapabileceğiniz bir saç modeli dir. Arkada toplanan saç önden ayrılır ve elleriniz ile hafif kabartılır. İsteğe göre hafif dalgalar kazandırılan bu saç modeli de oldukça şık ve her yüz tipine uygundur. Çok sıkmadan gevşek bırakmanız gereken bir stil olduğundan saçlarınıza kabarık bir model uygulamış olacaksınız.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası