2014 ilk Çeyreğinde Saç ve Makyaj Modelleri

2014 ilk Çeyreğinde Saç ve Makyaj Modelleri

Geçtiğimiz günlerde Victoria Secret Fashion yapıldı. 2014’ün en iyi saç modelleri şüphesiz burada görülür. Yeni trendler için kulisten birkaç fotoğraf paylaşmak istedim. Bakımlı ve parlak saçlar renklerini oldukça göstermiş. Bu kışın modası olarak sarı renklerin koyu tonlarını baz almak lazım. Bir bal köpüğü, bisküvi tonları göz kamaştırabilir. Üstelik bunlar saçları bakımlıda gösterir. Fakat bu tonları kullanmak için ten renginizin uyum sağlaması gerekir. Orta tonlarda bir tene sahip iseniz bal köpüğü tonları oldukça şık olur. Bitkisel bakım ile saçlarınıza parlaklıkta verdiğinizde göz kamaştırabilirsiniz. Eğer saçlarınız uzun ise doğal dalgalar yaratarak saçlara hacim kazandırmanız sizi mükemmelliğe bir adım daha yaklaştırır.

koyu sarı tonları

 

 

 

 

 

 

 

 

2014 de Koyu Sarı Tonları

Kış mevsiminde daha koyu tonlar tercih edildiğinden sarı sevenlere bal köpüğü, ballı bisküvi, açık kumral gibi renkler daha ön planda tutulmuştur. Saç modellerini incelediğimizde daha doğal görünümlü, bukleler ve dalgalara sıklıkla yer verilmiş, doğal sarı tonları ön planda tutulmuş, saçlara yumuşak ipeksi bir görünüm kazandırılmış ve oldukça gösterişli modeller tercih edilmiş. 2014 ün ilk yarısında bu stiller ön planda olacağından saçlarınıza parlaklık kazandırmalısınız. Parlak saçlar her zaman daha bakımlı ve gösterişli olmuştur. Sarı tonlarında parlaklık önemli olduğu gibi eğer saçlarınızı farklı renk tonlarına da boyatsanız parlaklık saç rengini daha iyi gösterebilmektedir. Saçlardaki dalgalar kışın rüzgarlı havaları için bir kamuflaj durumundadır. Rüzgarların dağıtacağı saçları dalgalar engeller ve dalgalı saçlar aynı zamanda saçlara hacim kazandırdığı gibi daha havalı bir görünüm verir. İpeksi yumuşak bir görünüm için saç serumu kullanabilirsiniz. Aslında bu konuda çok düzgün bitkisel çözümlerde mevcuttur. Elma suyu, hint yağı, soğan suyu, limon suyu gibi bakımlarla saçlarınıza doğal yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Bu konuda tariflerimiz için İpeksi Saçlar için Doğal Çözümler yazımızı inceleyebilirsiniz.

2013 makyaj stilleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014 Makyaj Stilleri

Makyaj uzmanı Dick Page 2014 ün makyaj stillerinde “sağlıklı ve etkileyicili” bir görünüm elde etmemizi söylüyor. Bunun için yanaklar, burun, dudaklar dik tozlu kırmızı tonlarında olmalıdır diyor. Göz makyajı ise iç ve köşe kırışık yerler için harmanlanmış kahverengi göz farı içerisine fildişi uygulamak üzerine parlak altın tonlarında makyaj gerekli diyor. Koyu kahverengi astar üzerine siyah maskaralar ve doğal kaşlar 2014 yılına damga vuracak diye belirtiyor.

Sizler de ten renginize göre bunu belirlemeli ve ona göre makyaj rengini tercih etmelisiniz. Makyajlarda doğallık arıyorsanız ten rengine yakın tonlarda pastel renkler kullanmalısınız. Çok abartılı ve gösterişli makyajlardan bu yılda kaçınmalısınız. Her zaman doğal renklere hakim olan tonlar tercih edilmeli.

2014 saç modelleri

 

2014 Saç Modelleri Hakkında 

2013 son Victoria Secret Fashion podyumunda gözlemlerimize göre doğal hafif dalgalı saç modelleri ön planda olacaktır. Yumuşak görünümlü ipeksi saç uçlarında hafif dalgalar size büyüleyici bir görüntü verebilir. Üstteki modelde de göreceğiniz üzere doğal dalgalar ile bir model oluşturulmuştur. Fakat alternatif olarak bukleli saçlar, parlak saçlar, ipeksi saçlar öncelik olarak düşünülmelidir. Eğer abiye tarzı bir stil oluşturacaksanız, saçınızı tam tepede yukarı doğru toplayarak yüksek hacimli bir abiye yaratabilirsiniz. 2014 yılında uzun saçlar daha sıklıkla kullanılacağa benziyor bu yüzden saçlarınızı yaza kadar kestirmeden kırıklarını aldırın ve bu tarz saç modelleri üzerinde durun.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası