2012 Kısa Saç Modelleri

2012 Kısa Saç Modelleri

2012 güncel kısa saç modelleri’ni incelediğimizde katlı kesimlerin tercih edildiğini görüyoruz. Kısa saç modelleri tercih edilirken yüz şekillerinin çok önemli olduğunu tekrar vurgulamak isteriz. Şüphesiz her yüz şekillerine uygundur fakat yüz şekiline göre modeli belirlemek gerekir. Saçınızın tutamının nereye düşeceği, kısa kesimin katlı mı katsız mı olacağı konusunda yüz şeklinizin önemi ortaya çıkmaktadır. Mesela, çene şeklini beğenmeyenler için ( çenesi sivri vs. olanlar ) kısa saç kesimi yaparken saç tutamlarının sağ ve sol taraftan çenesine doğru düşmesi çenenizin sivriliğini ortadan kaldıracak bir işlemdir. Alnınızın genişliğini ise kahkül modelleri ortadan kaldırır. Kısa saç modellerinin diğer özelliği ise uzun boylu insanlarda hoş durmamasıdır. Kafasında bir peruk varcasına iğreti olarak kalır ve kötü bir görünüm sahibi olursunuz. Genelde kısa boylu ve orta boylu bayanlarımız için ideal kesimdir kısa saç modelleri!

Bakır kızıl kısa saç modelleri  Fındık kabuğu  kısa saç modelleri

Kısa Saçlarda Katlı Kesimleri Deneyin!

Sıradan düz saçlar istemiyorsanız, saçlarınızın çok sönük olacağını düşünüyorsanız kısa katlı kesimleri tercih ederek saçlarınıza hacim kazandırın. Katlı kesimlerle saçlarınıza ister, yumuşak bir görünüm isterseniz ise sert bir görünüm verebilirsiniz. Sivri yüzünüze dik inen saç kesimleri sert bir görünümdür. Yüzünüze yuvarlak inen katlar sivri değil de oval ise ipeksi yumuşaklığında bir görünüm kazandırır. Yumaşak kesimler duygusallık, romantiklik simgesi olarak bilinir. Sert kesimler asilik, özgürlük olarak algılanır. Sizlerde ruh halinize göre seçim yapınız ve aşağıda ki örnekleri inceleyiniz.

Yumuşak görünümlü kısa saç modelleri Sert Görünümlü Kısa Saç modelleri

Dağınık Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlarınızı dağınık veya serbest bırakırsanız afro bir görünüm elde edebilirsiniz. 2012 yılı dağınık saç trendleri arasındadır. Saçlarınızı bir krem ile yumuşatarak bu tarz modeller yapabilirsiniz. Bir başka yöntem ise fön makinası ile saçlarınızı kabartıp dağıtmanızdır. Bu şekilde de ellerinizle saçlarınıza hareket vererek hacim katar ve doğal bir dağınık saç modeli yakalamış olursunuz. Dağınık modeller gizemli, modern twist bir saç modeli oluşturur. Bunların alternatifi ise kısa dalgalı saç modelleri yaratmaktır. Dalgalı saçlarda ilgi çeker ve doğal dalgalar saçlara hacim katar. Mutlaka denemeniz gereken bir model olup, ruh halinizle bütünleşebilir. Kısa modelleri bir güzellik salonuna gitmeden evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Hem fazla zamanınızı almaz hemde oldukça kolaydır. Bir kaç el hareketinize bakar. Kısa saç modelleri kimlere yakışır yazımızı okumak için tıklayınız.

Dağınık kısa saç modelleri Dağınık kısa saç kesimleri

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası