2012 Gelinbaşı Modelleri

2012 Gelinbaşı Modelleri

2012 saç trendlerinden Gelinbaşı Modelleri tasarımlarını incelelim. Özel ve önemli bir gün için heyecan içine giren genç kızlarımız gelinlik modelleri araştırırlar. Gelinliğini temin ettikten sonra sıra gelinbaşı modelleri ve makyaj stillerine gelir. Sizlere biraz olsun fikir vermek için biraz araştırma yaptık. Gündem de klasik gelinbaşı modelleri bulunuyor. Pek kısa stiller gelin saç modeli olarak tutulmuyor. Kabarık üstten toplanan modeller ve arkadan yapılan topuz modelleri revaçta görünüyor. Örgülü, at kuyruğu modelleri de gelinbaşına uyarlandığını gördük fakat en çok kullanılan stiller açık dalgalı saç modelleri veya topuz modelleri olarak göze çarpmıştır. Bunların dışında Dağınık gelişi güzel arkada toplanan tam topuz değilde böyle hafif kabarık saç modelleri moda olarak görünüyor.

gelinbasi gelinbaşı modelleri arkada topuz

Dalgalı ve At Kuyruğu Modelleri Sizin İçin Uygun Olabilir!

Daha kolay ve güzel bir görüntü veren dalgalı saç modelleri gelinbaşı için çok uygun. Özellikle açık renkli saçlar için uzun dalgalar, aşağı doğru kıvrılan çekici bukleler beyaz gelinlik üzerinde çok şık durmaktadır. Klasik stillerden kurtularak dalgalı saç seçimi yapabilirsiniz. Bunların dışında aşağıda da örneğini gördüğünüz kolay bir model olan at kuyruğu modellerinden gelinbaşı modelleri yaratabilirsiniz. Basit olduğu için fazla tercih edilmediği bir gerçek fakat biz isteyenler olabilir diye örnek resim koymak istedik.

dalgalı gelinbaşı saç modelleri at kuyruğu gelinbaşı modelleri

Örnek verilen saç modelleri arasında veya başka bir saç modeli seçerken lütfen modellerin yüz şekillerine dikkat ediniz. Saç modelleri seçerken yüz şekillerine önem verilmelidir.

Gelin Makyajı Tercihleri

Gelin makyajında önemli olan elmacık kemikleri ve gözlerin vurgulanmasıdır. Derin tonlu göz farı kullanın rengini ten renginize göre seçin. Göz kapaklarınızı gergin tutarak orta kısmına astar uygulaması yapın. Bu gözlerinizi belirginleştirecektir. Gözünüzün iç köşesine belirgin bir çizgi çizin. Çizginin dış kenarı daha kalın olmalıdır.

Dudak makyajınızı ışıklı tercihlerden yana kullanın. Pastel ışıklı tonlar her zaman gelinlik için daha hoş ve şık olmuştur. Cırtlak renklerden kaçının. Aşağıda örnekteki resmi inceleyin.

göz makyajı dudak makyajı

1. Örnekteki resim göz  makyajı için verilmiştir. 2. örnekteki resim dudak makyajı için verilmiştir.

Speak Your Mind

*

Kadın Dünyası